Robert "Kosa" Nowakowski trenerem KSS Kielce?!

  Robert "Kosa" Nowakowski trenerem KSS Kielce?!

  Paweł KOTWICA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Robert Nowakowski znów w Kielcach? - to wcale nie takie nieprawdopodobne. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zatrudnienie popularnego "Kosy" jako trenera bierze pod uwagę piąta drużyna kobiecej Superligi piłkarek ręcznych, KSS Kielce.
  Robert Nowakowski może wrócić do Kielc w charakterze trenera.

  Robert Nowakowski może wrócić do Kielc w charakterze trenera. ©Fot. Sławomir Stachura

  Nowego kontraktu z KSS nie podpisał jeszcze Zdzisław Wąs, który w pierwszym roku pracy w Kielcach doprowadził drużynę do dużego sukcesu - piątego miejsca w Superlidze. - Jeszcze nie przedłużyliśmy umowy z trenerem Wąsem, rozmowy trwają - potwierdza prezes KSS Marek Rolak, ale nie chce spekulować na temat ewentualnej zmiany szkoleniowca.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeśli kieleccy działacze i trener Wąs nie dojdą do porozumienia, to w kręgu zainteresowania KSS jest 44-letni Robert Nowakowski - postać świetnie znana kieleckim kibicom, trzykrotny mistrz kraju. 168-krotny reprezentant Polski i były zawodnik Iskry oraz Vive Kielce w ostatnim sezonie trenował kobiecy zespół Piotrcovii Piotrków Trybunalski, który zajął siódme miejsce w Superlidze, wcześniej pracował z męskim zespołem Powenu Zabrze.
  Popularny "Kosa" na razie nie przedłużył swojego kontraktu w Piotrkowie. - KSS? Nie mogę potwierdzić tej informacji. Nie przedłużyłem jeszcze umowy z Piotrcovią i jeszcze nie wiem, gdzie będę pracował w przyszłym sezonie, bo mam kilka ciekawych propozycji - powiedział nam Robert Nowakowski.

  Inną dobrze znaną postacią, która od nowego sezonu może pojawić się w Kielcach, jest rozgrywająca Vistalu Łączpolu Gdynia Katarzyna Duran, o którą zabiega nie tylko KSS, ale i AZS Pol Lublin, i kilka innych klubów. Ta 28-letnia, mierząca 182 centymetry wzrostu rozgrywająca, to jeszcze niedawno reprezentantka Polski. W 2008 roku zdobyła z drużyną z Lublina mistrzostwo kraju, a w tym z Vistalem Łączpolem sięgnęła po brąz. - Rozmawiamy z tą zawodniczką, ale konkurencja do niej jest duża. Jeśli będziemy musieli rozstać się z Litwinkami (Lina Abramauskaite i Marija Giedroit na razie chcą odejść z KSS, działacze KSS będą je przekonywać, szczególnie Giedroit, żeby zostały - przyp. red.) to będziemy musieli szukać dobrych rozgrywających. Mamy "na oku" między innymi dwie zawodniczki z białoruskiej Gorodniczanki Grodno - mówi Marek Rolak.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Przedszkole na medal! GŁOSOWANIE

  Przedszkole na medal! GŁOSOWANIE

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  Zamieniając kartę kredytową na kredyt odnawialny działasz na własną szkodę.

  Zamieniając kartę kredytową na kredyt odnawialny działasz na własną szkodę.