Kolejna wysoka wygrana PGE VIVE Kielce. Bis stawia piwo

W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce pokonało Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

PGE VIVE Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:24 (22:15)

PGE Vive: Ivić (1-46 min, 9 obron), Wałach (46-60 min, 2 obrony) - Jachlewski 3, Strlek 6 - Mamić 3, Bielecki 4 (1) - Zorman, Jurkiewicz - A. Dujszebajew 4, Lijewski 2 - Djukić 8 (2) - Kus 4 (1), Bis 4, Jurecki 2.

Piotrkowianin: Schodowski (1-15 min, 1 obrona), Procho (15-49 min, 6 obron), Pyrka (49-60 min i na jednego karnego, 2 obrony) - Swat, Mróz 2 - Iskra 2, Surosz 1, Rutkowski 1 - Woynowski 2 - Makowiejew 2, Urbański 2 - Góralski 4, Andreou - Pacześny 4 (3), Pożarek 3, Kaźmierczak 1.

Karne. PGE Vive: 4/4. Piotrkowianin: 3/4 (Pacześny rzucił nad bramką).

Kary. PGE Vive:
6 minut (Kus 4, Lijewski 2). Piotrkowianin: 8 minut (Pożarek 4, Andreou, Pacześny po 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 2100.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:2, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:5, 10:5, 10:6, 12:6, 12:8, 13:8, 13:9, 15:9, 15:10, 16:10, 16:11, 18:11, 18:13, 19:13, 19:14, 22:14, 22:15 - 25:15, 25:16, 26:16, 26:17, 27:17., 27:18, 29:18, 29:20, 33:20, 33:21, 35:21, 35:22, 39:22, 39:24, 40:24.

Niespełna dwie doby po zakończeniu jednego z najlepszych meczów wykonaniu kieleckiej drużyny w ostatnich latach, pojedynku Ligi Mistrzów z THW Kiel, wygranego aż 32:21, mistrzowie Polski rozegrali spotkanie PGNiG Superligi. Było trochę obaw co do tego, czy po tak dobrej grze i miażdżącym zwycięstwie nad słynnym rywalem kieleccy szczypiorniści zdołają się odpowiednio zmotywować na rywala stojącego w hierarchii zdecydowanie niżej. - Nie było z tym problemów, podeszliśmy do rywala profesjonalnie - mówił po meczu Mariusz Jurkiewicz.

Trener Talant Dujszebajew dał tym razem odpocząć Julenowi Aginagalde, Sławomirowi Szmalowi, a także lekko kontuzjowanym Blażowi Jancowi (bark) i Deanowi Bombacowi (pięta). W składzie po raz drugi znalazł się 15-letni bramkarz, Miłosz Wałach. Tym razem zagrał dłużej, bo 14 minut i zaliczył dwie interwencje.

MARIUSZ JURKIEWICZ O MECZU

Początek spotkania był jeszcze w miarę wyrównany, ostatni kontakt wzrokowy goście mieli w w 8 minucie (5:4), a potem nastąpił systematyczny odjazd kielczan, którzy dobrze prezentowali się w obronie, kontrowali i popełnili niewielką liczbę błędów w ataku - tylko 9. Mecz ożywił się, przynajmniej na trybunach, gdy do Hali Legionów dotarła grupa fanów Piotrkowianina.

MANUEL STRLEK O MECZU

W pierwszej połowie, podobnie jak w meczu z Kielem, "fałszywym" playmakerem był Alex Dujszebajew, który w cztery minuty uzbierał trzy asysty - w całym meczu aż sześć. W końcówce spotkania to samo robił inny leworęczny rozgrywający, Krzysztof Lijewski, z którego podań trzy gole zdobył Bis. I to młodemu obrotowemu PGE VIVE przypadł zaszczyt postawienia kolegom piwa za zdobycie 40. bramki. To samo będzie musiał zrobić dla swojej drużyny Piotr Rutkowski z Piotrkowianina, w ubiegłym sezonie gracz KSSPR Końskie, który rzucił swoją pierwszą bramkę w PGNiG Superlidze.

W innym wczorajszym meczu Azoty Puławy przegrały po karnych 2:4 z Orlenem Wisłą Płock (24:24, 10:12).

W sobotę o godzinie 19 PGE VIVE gra wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z Celje Pivovarną Lasko.

Dzięki staraniom kieleckiego klubu, mecz 4. kolejki EHF Champions League, PGE VIVE - SG Flensburg-Handewitt (niedziela, 8 października) zostanie rozegrany kilka godzin wcześniej, niż początkowo planowano, o godzinie 15, tak aby nie kolidował z futbolowym meczem Polska - Czarnogóra.