Awans juniorów Vive Tauronu Kielce z pierwszego miejsca

Juniorzy Vive Tauronu Kielce wygrali turniej 1/8 mistrzostw Polski, którego byli gospodarzami. W ostatnim dniu turnieju drużyna trenera Rafała Bernackiego wysoko wygrała z Kusym Szczecin.

Vive Tauron Kielce – Kusy Szczecin 36:19 (17:6)

Vive Tauron: Kijewski, Baran – Telka 2, Bulski 5, Vujović 10 (4), Filipowicz 1, Kogutowicz 3, Stępnik 8, Bysiak 4, Gdreń 3.

Po sobotniej porażce kielczan z Wybrzeżem Gdańsk, sytuacja w turnieju zrobiła się bardzo ciekawa. Dwa zwycięstwa miał Kusy, po jednym Vive Tauron i Wybrzeże, bez wygranej była Pogoń Zabrze. W niedzielę Wybrzeże wygrało z Pogonią i kielczanie musieli pokonać szczecinian różnicą co najmniej czterech bramek, aby awansować z drugiego miejsca, a siedmiu, aby awansować z pierwszego. Każda wygrana Vive Tauronu wyższa niż osiem bramek powodowała, że zespół ze Szczecina tracił awans.
Przed meczem okazało się, że kontuzję ma czołowy zawodnik kieleckiej ekipy, Branko Vujović. Czarnogórzec pojechał na badania, które wykazały, że Branko może zagrać, ale na własną odpowiedzialność. Zawodnik przyjechał do hali 20 minut przed meczem i ledwo zdążył się rozgrzać. Rywale od pierwszej akcji kryli go indywidualnie, co pozwoliło mu spokojnie wejść w mecz. Zdobył w nim 10 bramek i pokazał charakter.

Na ławkach trenerskich doszło do pojedynku kolegów z boiska, byłych zawodników Iskry i Vive, Rafała Bernackiego i Wojciecha Zydronia. Gospodarze od pierwszej akcji narzucili rywalom bardzo trudne warunki w obronie, Kusy miał olbrzymie problemy ze zdobywaniem bramek, do 26 minuty zdobył zaledwie dwie i żółto-biało-niebiescy prowadzili 13:2. Po przerwie zespół z Kielc zaczął jeszcze powiększać przewagę. Vujovicia w zdobywaniu bramek wspierał lewoskrzydłowy Kamil Stępnik i w 38 minucie było 22:8. Szczecinianie od 42 minuty zaczęli kryć na całym boisku, co na chwilę przystopowało naszych zawodników, ale ich wysokie zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Turniej wygrało Vive Tauron Kielce przed Wybrzeżem Gdańsk – obie drużyny zgromadziły po 4 punkty i obie awansowały do 1/4 mistrzostw Polski, trzeci był Kusy Szczecin również 4 punktami, a ostatnie miejsce zajęła Pogoń 1945 Zabrze bez punktów.
Na najlepszego zawodnika Vive Tauronu w turnieju wybrano Branko Vujovicia.

Na turniej 1/4 kielczanie pojadą za dwa tygodnie do Płocka, gdzie zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock, Siódemką Legnica i Anilaną Łódź.