Dujszebajew: Za dużo błędów w ataku

vtkielce.pl, PK
Sławomir Jakubowski/NTO
- Zbyt często traciliśmy piłkę, z tego co pamiętam to chyba 14 lub 15 razy. Świetnie wykorzystali to nasi przeciwnicy, wyprowadzając kontry – mówił Talant Dusjzebajew, trener piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce, po przegranym 28:33, pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier Handball.

Talant Dujszebajew, trener Vive Tauron Kielce: – Chciałbym pogratulować drużynie Montpellier zwycięstwa. 5 bramek przewagi w pierwszym meczu to dobry wynik, niestety, nie dla nas. Popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów, zbyt często traciliśmy piłkę, z tego co pamiętam, to chyba 14 lub 15 razy. Świetnie wykorzystali to nasi przeciwnicy, wyprowadzając kontry. Ponadto ich obrona z każdą kolejną minutą wyglądała coraz lepiej. Nie mogę być zadowolony z wyniku spotkania, ale przed nami „druga połowa” i kolejne 60 minut walki w naszej hali w Kielcach

Dean Bombac, zawodnik Vive Tauronu Kielce: –Przez 40 minut meczu graliśmy naprawdę dobrze, wychodziło nam to, co sobie zakładaliśmy. Niestety, ostatnie 20 minut było fatalne, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Nie można tak grać jak chce się wygrywać. Przed nami rewanż w Kielcach, do którego musimy się dobrze przygotować.

Patrice Canayer, trener Montpellier HB: – Jestem niezwykle zadowolony z przebiegu dzisiejszego ,eczu. 5 bramek przewagi przed rewanżem jest ogromnym pozytywem. Mieliśmy w tym meczu wiele słabych momentów, ale niezwykle trudno grać przeciwko takiemu zespołowi jak Kielce, bez pomyłek. Za tydzień czeka nas kolejne ciężkie wyzwanie, aby utrzymać przewagę.

Jure Dolenec, zawodnik Montpellier HB: - Jestem niezwykle dumny z całego zespołu, który pokazał dzisiaj ogromne zaangażowanie i walkę do końca. Musimy pamiętać, że Kielce są aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzów, dlatego podczas meczu rewanżowego musimy walczyć znów do samego końca o pozytywny wynik i awans do następnej rundy.