Efektowna wygrana Vive Tauronu z Chrobrym Głogów

PK
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron Kielce rozbiło w Hali Legionów Chrobrego Głogów 36:24 (17:10)

Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów. Zapis relacji live

Vive Tauron: Szmal (1-30 min, 7 obron), Ivić (31-60 min, 6 obron) – Strlek 6, Jachlewski 3 – Jurecki 3, Chrapkowski – Bombac 4 (1) – Paczkowski 4, Lijewski 2 – Djukić 5 (1), Vujović 5 – Walczak 3, Kus, Bis 1.

Chrobry: Zapora (1-30 min, 5 obron), Stachera (31-60 min, 4 obrony) - Świtała 2 - Sićko 2,Sobut 1 - Rydz 3, Babicz 4 (1) - Sadowski 6 (1) - Miszka, Kubała - Krzysztofik 5, Płócienniczak, Pawłowski 1 (1).

Karne. VTK: 2/2. Chrobry: 3/3.

Kary. VTK: 12 minut (Kus 6 - czerwona kartka 25 minuta, Bis, Walczak, Lijewski po 2). Chrobry: 6 minut (Sićko 4, Krzysztofik 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów ). Widzów: 2700.

Przebieg: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:9, 16:9, 16:10, 17:10 - 19:10, 19:11, 20:11, 20:12, 25:12, 25:14, 27:14, 27:15, 28:15, 28:16, 29:16, 29:18, 31:18, 31:19, 32:19, 32:20, 33:20, 33:22, 35:22, 35:23, 36:23, 36:24.

Nareszcie, po pewnej przerwie, dobry mecz kielczan z ligowym średniakiem. Bo różnie to ostatnio bywało, zdarzały się męczarnie z ligowymi średniakami.

W spotkaniu z Chrobrym wszystko funkcjonowało bez zarzutu, dobrze wyglądała obrona i bramkarze, to dawało efekty w postaci możliwości wyprowadzania kontrataków, było takich okazji aż 12 i wszystkie zostały skutecznie wykończone; mistrzowie Polski zagrali dość skutecznie, nie marnowali też karnych. Trener Talant Dujszabajew mógł swoją załogę chwalić nie tylko za walkę, ale i za jakość gry.

Poza kontuzjowanymi Mariuszem Jurkiewiczem i Tobiasem Reichmannem (ten drugi już normalnie trenuje, ale wczoraj jeszcze nie kwalifikował się do wyjścia na boisko), wolne dostali Karol Bielecki, Julen Aginagalde orz Uros Zorman. Ten ostatni z powodu narodzin trzeciego w rodzinie dziecka, a pierwszej córki, Uli.

Te absencje sprawiły, że cały mecz na środku rozegrania grał Dean Bombac, sporo minut na placu dostali młodzi Branko Vujović i Bartłomiej Bis, a w ataku mógł się pojawić Piotr Chrapkowski.

Gospodarze zaczęli ostro i w 3 minucie prowadzili 4:1. Chrobry odpowiedział kilkoma bramkami i jeszcze w 11 minucie przegrywał tylko 6:5, ale potem goście zaczęli popełniać proste straty (w całym meczu 17, przy tylko dziewięciu kielczan), nasi zawodnicy już wiedzieli, jak z tego skorzystać.

Rozpoczęta tuż przed przerwą kielecka kanonada trwała jeszcze przez kilka minut po zmianie stron, w efekcie w 38 minucie, po golu Bombaca, zespół z Kielc prowadził 25:12.

W sobotę o godzinie 18 Vive Tauron gra w Legionowie z KPR RC.