Organizatorzy Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych odetchnęli…

(PK)
Dawid Łukasik
MVM Veszprem, THW Kiel i Paris Saint Germain Handball będą rywalami Vive Tauronu Kielce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, który w dniach 28-29 maja odbędzie się w niemieckiej Kolonii. Losowanie par we wtorek, 3 maja, o godzinie 12.

MVM Veszprem, po trzymbramkowej wygranej w Skopje, był faworytem rewanżu z Vardarem. Spotkanie w hali mistrza Węgier lepiej zaczęli goście, którzy w 11 minucie wygrywali 6:2. Mistrzowie Macedonii dużo zawdzięczali swojemu bramkarzowi, Arpadowi Sterbikowi. Cała pierwsza połowa przebiegała z przewagą Vardaru, który w 28 minucie prowadził 14:10. Veszprem jeszcze przed przerwą zmniejszył straty, a tuż po przerwie doprowadził do remisu 15:15 i zaczął kontrolować mecz.

Arcyciekawie zapowiadała się rywalizacja w stolicy Katalonii, gdzie gospodarze, FC Barcelona Lassa, miała do odrobienia pięć bramek z pierwszego spotkania z THW Kiel. W przypadku wypadnięcia z gry zespołu „Zebr” doszłoby do sytuacji, że w Final Four, rozgrywanym w niemieckiej Kolonii, nie zagrałaby żadna niemiecka drużyna, bowiem w środę Vive Tauron Kielce wyeliminował SG Flensburg-Handewitt.

Ale kilończycy stanęli na wysokości zadania i wyeliminowali obrońcę tytułu. Do 40 minuty niemal cały czas prowadzili, w 36 minucie było 15:19. Barcelona rzuciła się do odrabiania strat i zrobiło się widowisko. Gospodarze prowadzili już 31:26 i do szczęścia brakowało jej jednej bramki. Jednak od tego momentu fenomenalnie zaczął bronić bramkarz THW, Niclas Landin, a gole Joana Canellasa doprowadziły do wyniku 31:29. Organizatorzy Final Four odetchnęli…

Ostatniego finalistę poznaliśmy w niedzielę – Paris Saint Germain mógł być prawie pewne awansu, bo pierwszy mecz z Ppd Zagrzeb wygrał 28:20. W rewanżu paryżanie zremisowali 32:32 (16:13).

MVM Veszprem - Vardar Skopje 30:30 (12:14), pierwszy mecz 29:26, awans Veszprem.

Veszprem: Alilović, Mikler – Ilić 9, Nagy 7, Lekai 4, Marguc 4, Sulić 2, Palmarsson 2, Ugalde 1, Ivancsik 1, Gulyas, Schuch, Nilsson, Rodriguez, Terzić, Slisković.
Vardar: Sterbik, Angełow – A. Dujszebajew 5, Cindrić 4, Sziszkariew 4, Toskić 3, Manaskow 3, Karacić 3, Dibirow 3, Brumen 2, Gorbok 1, Stoiłow 1, Maqueda 1, Abutović, Łazarow, Marsenić.

Barcelona Lassa - THW Kiel 33:30 (13:14), pierwszy mecz 24:29, awans THW Kiel.

Barcelona: Sarić, Perez de Vargas – Entrerrios 6, Sigurdsson 5, Jallouz 5, Łazarow 5, Gurbindo 4, Tomas 4, Arino 3, Sarmiento 1, Noddesbo, Kopljar, Sorhaindo, Syprzak, Morros, Jicha.

THW Kiel: Landin, Katsigiannis – Canellas 6, Vujin 6, Klein 5, Duvnjak 3, Brozović 2, Anić 2, Anić 2, Jaanimaa 1, Sprenger 1, Weinhold 1, Wiencek 1, Mamelund, Dissinger, Dahmke.

Paris Saint Germain Handbal - Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 32:32 (16:13), pierwszy mecz 28:20, awans PSG.

PSG: Annonay, Omeyer – Onufrienko 7, Hansen 5, N. Karabatić 5, Abalo 4, Vori 4, Honrubia 3, Accambray 2, Melić 1, L. Karabatić 1, Mollgaard, Kounkoud, Gunnarsson, M'tima, Narcisse.

Ppd: Stevanović, Ivić – Horvat 8, Kontrec 6, Mandalinić 5, Sebetić 5, Susnja 5, Marković 1, J. Valcić 1, Kovacević 1, Raković, T. Valcić, Markoski, Sabljić, Sprem, Vrdoljak.