Wygrana Vive Tauronu z Pogonią Szczecin

PK
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron Kielce pokonało Sandrę Spa Pogoń Szczecin 29:23 (18:9).

Vive Tauron Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin. Relacja live - zobacz zapis

Vive Tauron Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:23 (18:9)

Vive Tauron: Ivić (1-30 min, 6 obron),Szmal (31-60 min, 4 obrony) - Strlek 4, Skowron - Jurecki 2, Bielecki 3 (2), Chrapkowski 2 - Zorman 1, Jachlewski 1 - Paczkowski 8, Vujović 1 - Djukić 4 - Walczak 2, Bis 1.

Sandra Spa Pogoń: Tatar (1-14, 31-60 min, 5 obron), Matkowski (14-30 min, 0 obron) - Radosz 1, - Konitz 2 (1), Krupa 4 - Kniazieu 5 (2) - Zaremba 4 - Fedeńczak, Wąsowski 1 - Bosy 4, Grzegorek 2.

Karne. Vive Tauron: 2/2. Pogoń: 2/2. Kary. Vive Tauron: 12 minut (Vujović, Jurecki, Walczak, Chrapkowski, Bis, Paczkowski po 2). Pogoń: 6 minut (Konitz, Zaremba, Kniazieu po 2).

Sędziowali: Cezary Figarski,Dariusz Żak (Radom). Widzów: 2600.

Przebieg: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4, 10:4, 10:5, 11:5, 11:6, 13:6, 13:7, 14:7, 14:8, 16:8, 16:9, 18:9 - 18:11, 18:12, 20:12, 20:13, 21:13, 21:15, 25:15, 25:17, 26:17, 26:18, 28:18, 28:23, 29:23.

Handball Echo Dnia

Obie ekipy przystąpiły do meczu przetrzebione kontuzjami. W kieleckiej ekipie najpoważniejszy jest uraz Tobiasa Reichmanna, który w poniedziałek na treningu skręcił kostkę, uszkodził torebkę stawową i nie zagra przez trzy tygodnie. Mateusz Kus ma uraz kolana i raczej nie zagra w niedzielnym meczu z Celje Pivovarną Lasko. Dean Bombac jest chory, a Julen Aginagalde i Krzysztof Lijewski mają drobne urazy i powinni zagrać na Słowenii. W ekipie ze Szczecina nie zagrali między innymi Wojciech Zydroń i Michal Bruna. Na boisku nie pojawił się też grający trener szczecinian, świetnie znany w Kielcach Mariusz Jurasik. - Byłem wpisany do protokołu w charakterze straszaka - śmiał się po meczu „Józek.

Piotr Chrapkowski: - Byliśmy przygotowani na każdą ewentualność

Kielczanie zaprezentowali się w Hali Legionów pierwszy raz od ponad dwóch miesięcy. W pierwszej połowie zagrali bardzo dobrze w praktycznie każdym elemencie i szybko zbudowali wyraźną przewagę. Szczególnie podobały się dynamiczne i skuteczne akcje Pawła Paczkowskiego, który w całym meczu zdobył 8 bramek.

W drugiej połowie w naszej drużynie więcej grała młodzież (między innymi pierwszy raz przed kielecką widownią w PGNiG Superlidze zagrał lewoskrzydłowy Szymon Skowron, który debiutował w meczu w Piotrkowie) i było więcej błędów, niekiedy seryjnych. W końcówce Pogoń miała serię pięciu trafień z rzędu, przez co przegrała w bardzo przyzwoitych rozmiarach.

W niedzielę o 19 Vive Tauron gra kolejny mecz Ligi Mistrzów, na wyjeździe zmierzy się z Celje Pivovarną Lasko.