Z Piotrkowa Paweł Kotwica

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Patryk Kuchczyński wrócił do podstawowej siódemki kieleckiego zespołu, ale w Piotrkowie niewiele to pomogło. ©S. Stachura

Piłkarze ręczni Vive Kielce przegrali w Piotrkowie czwarty z pięciu rozegranych na wyjeździe w tym sezonie meczów.

Mecze ligowe szczypiornistów Vive powinny trwać więcej niż godzinę. W ostatnim pojedynku z Techtransem Elbląg kielczanie wzięli się do pracy w ostatnich minutach i omal nie doprowadzili do remisu, wczoraj w Piotrkowie było podobnie.

Pojedynek w Piotrkowie miał być "meczem prawdy" o formie kielczan. Trener i zawodnicy z Kielc byli po spotkaniu zdruzgotani. Podobnie jak prezes klubu Bertus Servaas. - Wiedziałem, że mecz będzie trudny, mam duży szacunek dla zespołu z Piotrkowa, ale to nie on wygrał, tylko my przegraliśmy ten mecz. Popełniliśmy dzisiaj chyba więcej błędów technicznych niż rzuciliśmy bramek - mówił Holender.

OD RAZU ŹLE

Vive tylko w pierwszych kilku minutach nie pozwalało gospodarzom na wypracowanie sobie znaczącej przewagi - było 2:2. Potem żywiołowo, ambitnie i agresywnie grający zawodnicy z Piotrkowa rzucili trzy bramki z rzędu. Po dwóch golach pozytywnie się prezentującego Michała Chodary kielczanie zmniejszyli straty do jednego gola (7:6), ale pasywnie grająca obrona Vive pozwalała rywalom na zbyt wiele, a w ataku mnożyły się błędy. Wielki wpływ na wynik miały świetne interwencje bramkarza miejscowych Szymona Ligarzewskiego, który w pierwszej połowie odbił aż 15 rzutów naszych zawodników.

FocusPark, po golach skutecznych Dmitrija Zinczuka i Arkadiusza Miszki, wyszedł na prowadzenie 12:6 i tak naprawdę ten fragment meczu miał największe znaczenie do tego, że gospodarze wygrali wczorajszy mecz. Nasi zawodnicy popełnili w tym okresie mnóstwo błędów. Zamiast grać spokojnie, do pewnej piłki, dali sobie narzucić żywiołowy styl rywala. Nie było w Vive zawodnika, który potrafiłby uspokoić grę.

Na drugą połowę kielczanie wyszli jakby bardziej zmobilizowani, ale długo nie miało to przełożenia na wynik. Nadal bezkarnie rzucał Zinczuk, który w drugiej połowie zdobył siedem bramek. Wprawdzie "zniknął" z boiska Miszka, ale dodatkowe wsparcie gospodarze dostali ze strony Sebastiana Różańskiego.

BYŁY EMOCJE

Ostatnie minuty meczu nieoczekiwanie przyniosły emocje, bo jeszcze w 57 minucie FocusPark prowadził, wydawałoby się, bezpieczną przewagą - 29:23. Ale tak jak w poprzednim spotkaniu, z Techtransem Elbląg, Vive poderwało się, zmuszając piotrkowian do błędów i kończąc kontrataki. 32 sekundy przed końcem spotkania, po golu Władimira Ilina, gospodarze wygrywali tylko 29:28. Grali w miarę spokojnie, a trzy sekundy przed upływem czasu Rafał Bernacki odbił piłkę po rzucie, ale na kontrę nie było już okazji…

Vive skończyło pierwszą rundę rozgrywek. Drugą rozpocznie w sobotę wyjazdowym meczem w Gdańsku.

1. Interrferie 11 20 351:284
    2. Wisła 11 18 349:269
    3. Kwidzyn 12 16 329:298
    4. FocusPark 11 15 314:322
    5. VIVE 11 12 330:311
    6. Miedź 11 12 289:316
    7. Azoty 11 11 299:296
    8. Traveland 11 8 309:330