Rezerwy Vive kontra Wisła

Łukasz Pawlak próbuje przerzucić Michała Zołoteńkę. Kilka razy mu się udało.
Łukasz Pawlak próbuje przerzucić Michała Zołoteńkę. Kilka razy mu się udało. S. Stachura
Rezerwy Vive powalczyły z liderem ekstraklasy, ale odpadły z Pucharu Polski piłkarzy ręcznych.

Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Wisła przywiozła do Kielc prawie najmocniejszy skład, choć podstawowi zawodnicy w większości oglądali go z ławki rezerwowych.

Kielczanie dali odskoczyć rywalom na początku meczu (0:4, 2:8), kiedy grali bardzo nerwowo, niedokładnie, i w końcówce meczu, kiedy zabrakło im sił. Ale i tak gra z liderem ekstraklasy była dla młodych zawodników z Kielc wielkim przeżyciem.

Szczególnie wtedy, kiedy grali odważnie i nawiązywali równorzędną walkę - w 23 minucie, po trafieniu odważnie rzucającego Łukasza Pawlaka, było 7:10, ten sam zawodnik w 38 minucie doprowadził do wyniku 14:18. Jeszcze w końcówce była szansa przegrać niżej niż dzień wcześniej rezerwy Wisły z pierwszym zespołem Vive (31:40), ale ostatnie trzy gole w meczu zdobyli goście.
Mecz był dla kieleckich kibiców powrotem sentymentalnym do starej hali przy ulicy Krakowskiej, a widownia była wypełniona w dwóch trzecich.

Vive II Kielce - Wisła Płock 20:30 (11:15)

Vive II: B. Pawlak, Szczecina - Kubillas, Trojanowski 5, Gawęcki 3, Juszczyk 1, Fiutek 2, Kwieciński, Łucak, Ł. Pawlak 6, Misiewicz 3, Żak, Iskra, Raczkowski. Kary: 12 min.

Wisła: Witkowski - Kwiatkowski 5 (1), Niedzielski 1, Jędrzejewski 1, Nat, Pronin 5, Paluch 7 (5), Świerad 5, Zołoteńko 2 (1), Twardo 2, Radojević, Malesa 2. Kary: 10 min.

Sędziowali: J. Czochra (Zwierzyniec) i R. Martyniuk (Zamość). Widzów: 650.