Aleksandra Grzyb z Baćkowic zajęła czołowe miejsca w biegach w Łodzi i Sandomierzu

Kamil Markiewicz
Aleksandra Grzyb (druga z prawej) została mistrzynią województwa w biegu na 300 metrów. archiwum prywatne
Aleksandra Grzyb z Baćkowic zaliczyła dwa udane starty. W sobotę, wzięła ona udział w finale ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Łodzi.

Nasza zawodniczka uplasowała się na piątym miejscu w biegu na 300 metrów, wśród zawodniczek urodzonych w 2004 roku, z wynikiem 45,45 sekund. Jest to nowy rekord życiowy naszej reprezentantki. W zawodach zwyciężyła Zuzanna Zabadała z Siedlec, z wynikiem 43,04, co jest nowym rekordem Polski. Trzecia była inna reprezentantka naszego województwa Weronika Uchto z Kielc, z rezultatem 44,94.

- Bieg był bardzo szybki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku Oli. Widać, że jej forma idzie do przodu i w każdych kolejnych zawodach prezentuje się ona z lepszej strony - powiedział Krzysztof Grzyb, tata Aleksandry.

Aleksandra Grzyb (pierwsza z prawej) podczas zawodów w Łodzi.
archiwum prywatne

Zawodniczka z Baćkowic po raz drugi wzięła udział w finale krajowym Czwartków Lekkoatletycznych. Po raz pierwszy wystartowała w nich przed rokiem. Wtedy z wynikiem 47.75 sekund zajęła czwarte miejsce wśród 11-latek. Łatwo zauważyć duży progres w rezultacie naszej reprezentantki. W ciągu roku poprawiła ona swój czas aż o 2,3 sekundy na dystansie 300 metrów.

W Sandomierzu dwukrotnie na podium

We wtorek, w Sandomierzu odbyły się finały wojewódzkie w biegach. Aleksandra Grzyb okazała się bezkonkurencyjna wśród zawodniczek ze szkół podstawowych zwyciężając bieg na dystansie 300 metrów. W biegu na 60 metrów zawodniczka z Baćkowic była druga.

Chce wygrywać, jak Karolina Kołeczek

- Jestem bardzo zadowolona ze starów w zawodach w Łodzi, jak i Sandomierzu. Nie spodziewałam się, że w finałach biegów w Łodzi pójdzie mi aż tak dobrze. Na razie bieganie jest moim hobby. Może w przyszłości uda mi się osiągnąć tak wysoki poziom, jak Karolina Kołeczek i w każdych kolejnych zawodach plasować się w czołówce. Jeśli chodzi o start w zawodach w Sandomierzu, to moje zwycięstwo nie było zagrożone - powiedziała zawodniczka z Baćkowic.

Aleksandra Grzyb jest podopieczną Andrzeja Mirka, szkoleniowca reprezentantki Polski z naszego województwa Karoliny Kołeczek, która walczy o start na igrzyskach olimpijskich w biegu przez płotki. Warto podkreślić, że młoda lekkoatletka z Baćkowic trenuje dopiero od dwóch lat, a już plasuje się w czołówce zawodniczek z Polski, w swojej kategorii wiekowej.