Dwa pływackie medale Dominika Bujaka!

(SAW)
Dominik Bujak wywalczył dwa medale w Gorzowie Wielkopolskim
Dominik Bujak wywalczył dwa medale w Gorzowie Wielkopolskim archiwum klubu
Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce zdobył dwa srebrne medale mistrzostw Polski juniorów 17 i 18-letnich. Kielczanin po raz kolejny potwierdził przynależność do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa rozegrane zostały na pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim. Dominik Bujak, podopieczny trenerów Marcina Przytuły i Iwony Kijewskiej, wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym (czas 2:00.90) i 400m stylem zmiennym (4:18,33).

W rywalizacji na dystansie 200m stylem zmiennym Dominik poprawił rekord okręgu seniorów i juniorów 18-letnich. Z kolei na dystansie 200 m stylem motylkowym kielczanin złamał barierę 2 minut, a uzyskany przez niego wynik 1:59,94 (zajął czwarte miejsce), jest nowym rekordem okręgu w kategorii seniorów i juniorów 18-letnich.

Oprócz Dominika w zawodach uczestniczyli: Aleksandra Tomaszewska i Mikołaj Łukawski (Salos Cortile Kielce), Kacper Stępniak i Mikołaj Polak (Korona-Swim Kielce) oraz Mateusz Rogoziński i Julia Szafrańska (oboje (KSZO Ostrowiec Św.). Najlepiej wypadła Szafrańska, plasując się na piątym miejscu na 800m stylem dowolnym.

W mistrzostwach w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowało 415 zawodników ze 119 klubów.