Pływacy Barakudy Starachowice startowali na Zimowych Mistrzostwach Polski

dor
Na Zimowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie rywalizował między innymi Dawid Gotszling. Archiwum klubu
Czworo reprezentantów Barakudy Starachowice rywalizowało w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie.

15-letni Dawid Gotszling w stylu dowolnym zajmował miejsca w siódmej „dziesiątce”, a najlepszy wynik uzyskał na dystansie 100 metrów. W eliminacjach zajął 63. miejsce z czasem 52.35. Dawid najlepiej wypadł w stylu grzbietowym. Uplasował się na 32. pozycji w eliminacjach stylu grzbietowego na dystansie 200 metrów. Warto jednak zaznaczyć, że Dawid rywalizował z dużo starszymi i bardziej utytułowanymi zawodnikami. To była dla niego cenna lekcja, która powinna zaprocentować w przyszłości.

W Olsztynie Barakudę reprezentowała także 14-letnia Maja Piotrowicz. Wystąpiła w sześciu konkurencjach, najlepiej wypadła w rywalizacji w stylu zmiennym. Dystans 200 metrów w eliminacjach pokonała z 35. czasem, a na dystansie 400 metrów Piotrowicz zajęła 28. miejsce z czasem 5.16.27.

Piotrowicz startowała również w stylu klasycznym. Na dystansie 50 metrów zajęła 43. miejsce z czasem 34.83 (najlepszy wynik eliminacji to 31.60), a w każdym kolejnym starcie Maja poprawiała swoją pozycję. Na 100 metrów utalentowana zawodniczka Barakudy uplasowała się na 40. pozycji, a w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zajęła 37. miejsce.

Na Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie starachowicki klub reprezentowali również Anita Zarychta i Julia Wójtowicz. Zarychta najlepiej spisała się w rywalizacji w stylu zmiennym. W eliminacjach uplasowała się na 38. pozycji uzyskując czas 1.08.77. W pozostałych konkurencjach Anita zajmowała miejsca w szóstej i siódmej dziesiątce.

16-letnia Julia Wójtowicz rywalizowała w stylu grzbietowym. Na 100 metrów zajęła 48 miejsce, a na dystansie 200 metrów uplasowała się na 37. miejscu. W stylu dowolnym Wójtowicz zajęła 56. miejsce z czasem 4.41.79.

Był to ważny start młodych pływaków Barakudy. Zdobyli cenne doświadczenie, mogli też skonfrontować swoje umiejętności z czołowymi pływakami w Polsce w starszych kategoriach wiekowych. Widać, że w młodych zawodniczkach i zawodnikach Barakudy jest potencjał i jeśli dalej będą mieć taką progresję, z czasem będą zajmować dobre miejsca na tego typu imprezie.