Trzy medale Dominika Bujaka na olimpiadzie

/Dor/
Dominik Bujak wywalczył dwa złote i srebrny medal.
Trzy medale zdobył Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich na basenie 50 metrowym. Podopieczny Marcina Przytuły w trakcie trzydniowej rywalizacji triumfował w wyścigach na 200 metrów stylem zmiennym (2:03,58) oraz 400 metrów stylem zmiennym (4:22,08). Ponadto zdobył srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Uzyskany w tej konkurencji wynik 2:03,52, to nowy rekord okręgu seniorów i juniorów 18-letnich.

Kolejnym wyzwaniem dla Dominika Bujaka będą Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w dniach od 23 do 28 sierpnia w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych.

Na olimpiadzie startowała także zawodniczka KSZO Ostrowiec Julia Szafrańska. W wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym (4:34,17) wywalczyła siódme miejsce, a na dystansie 800 metrów (9:28,50) tym samym stylem była ósma.

Jeden raz w finałach A warszawskich zawodów uczestniczyła koleżanka klubowa Dominika - Aleksandra Tomaszewska. Na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w czasie 1:05,10 została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

W prowadzonej w trakcie mistrzostw punktacji drużynowej pływacy Salosu Cortile Kielce zostali sklasyfikowani na 19 pozycji, a KSZO Ostrowiec na 49 miejscu w gronie 107 uczestniczących klubów. W zawodach rywalizowało 331 zawodników.