Cztery medale pływaka Korony Swim Kielce Kacpra Stępniaka!

(SAW)

Echo Dnia Świętokrzyskie

Kacper Stępniak podczas dekoracji.

Kacper Stępniak podczas dekoracji. ©Polski Związek Pływacki, Krzysztof Świderski

Świetnie wypadł pływak Korony Swim Kielce Kacper Stępniak w reprezentacji naszego kraju w wielomeczu pływackim juniorów, rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim. W zawodach udziałem reprezentacji Czech, Słowacji, Węgier i Polski zdobył aż cztery medale, w tym dwa złote!

Podopieczny Tomasza Żmiejki dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Wygrał na dystansie 50m stylem dowolnym w czasie 23,92 sekundy, a razem z kolegami z reprezentacji w sztafecie 4x100m stylem dowolnym (3:32,88).

Kacper dwukrotnie zdobył też brązowy medal na 100m stylem dowolnym (54,00) oraz na 100 motylkowym (57,07).

Bardzo dobry rezultat Kacper uzyskał także na 50 m stylem motylkowym. 25,76 sekundy to nowy rekord okręgu w kategoriach juniorów 16,17 oraz 18-letnich. Wynik z konkurencji 50m stylem dowolnym to także nowy rekord okręgu w kategoriach juniorów 16 i 17-letnich.