Świetna forma Stępniaka z Korony-Swim na mistrzostwach...

Świetna forma Stępniaka z Korony-Swim na mistrzostwach Polski. Srebra Salosu Cortile

(SAW)

Echo Dnia Świętokrzyskie

W Dębicy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich. Bardzo dobrze wypadł w nich Kacper Stępniak z Korony-Swim Kielce, który zdobył cztery medale. Medale zdobywali też pływacy Salosu Cortile Kielce.

Kacper Stępniak ze swoim trenerem Tomaszem Żmiejko podczas mistrzostw Polski w Dębicy. ©archiwum klubu

W mistrzostwach wzięło udział 300 pływaków z 109 klubów. Kacper Stępniak, podopieczny trenera Tomasza Żmiejko, wystartował na mistrzostwach czterokrotnie i za każdym razem zdobył medal. Dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, w konkurencjach 50m stylem dowolnym ( czas 0:23,92) oraz na 100m stylem motylkowym (0:55,77). Na dystansie 100m stylem dowolnym (0:52,97) Kacper był drugi, a na 50m stylem motylkowym (0:25,51) zajął trzecie miejsce. Wynik uzyskany w konkurencji 100m stylem motylkowym to rekord okręgu nie tylko juniorów 16 letnich, ale również 17 i 18-letnich oraz seniorów.

Kacper utrzymuje się w wysokiej formie już od kilku miesięcy. Bardzo dobrze zaprezentował się także w Mistrzostwach Polski kilka miesięcy temu, jak również w kadrze narodowej podczas Wielomeczu Juniorów w Gorzowie Wlkopolskim i w portugalskim Oeiras.

W Dębicy bardzo dobrze spisali się także zawodnicy Salosu Cortile Kielce. Podopieczni Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły zdobyli pięć srebrnych medali. Trzykrotnie, na dystansach 50m, 100m oraz 200m stylem grzbietowym, drugi był Kasper Kijewski, a dwukrotnie, w konkurencjach 200m oraz 400m stylem zmiennym - Dominik Bujak.

Miejsca zawodników Salosu Cortile Kielce. Kasper Kijewski - 2 na 200m st. grzbietowym (2:06,11 - rekord okręgu juniorów 16 i 17-letnich), 2 na 50m grzbietowym (0:27,27 - rekord okręgu juniorów 16,17 i 18-letnich), 2 na 100m grzbietowym (0:58,29), 4 na 200m zmiennym (2:10,16); Dominik Bujak - 2 na 400m zmiennym (4:32,52), 2 na 200m zmiennym (2:08,29 - rekord okręgu juniorów 16 i 17-letnich); Tomaszewska Aleksandra - 7 na 100m motylkowym (1:06,53), 7 na 200m st.motylkowym (2:27,77).

Dwukrotnie do finałów finałach A mistrzostw w Dębicy zakwalifikował się zawodnik KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Mateusz Rogoziński. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu na 200m stylem dowolnym (1:56,28) był czwarty, a na 400 m dowolnym (4:10,53) sklasyfikowany został na szóstym miejscu.