Duet Wojna i Dziurdź okazał się najlepszy w siatkówce plażowej

Kamil Markiewicz
Zwycięski duet Michał Dziurdź (drugi z lewej) i Karol Wojna (trzeci z lewej). Nagrody wręczali im koordynator turnieju Waldemar Kania oraz wiceprezes stowarzyszenia Fair Play Sebastian Wiaderny archiwum organizatora
We wtorek rozegrany został ostatni z cyklu wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej organizowany przez stowarzyszenie sportowe Fair Play.

Ostatnie zawody odbyły się we wtorek w Baryczy. Triumfatorem zmagań okazał się team Karol Wojna i Michał Dziurdź, który w finale po zaciętym boju pokonał duet Jakub Sobaś i Mikołaj Florczyński. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna w składzie Mikołaj Kuleta i Maciej Kuleta. W zmaganiach o tą pozycję zwyciężyła ona z Markiem Sroką i Karolem Dudą.

Nagrody dla najlepszych zespołów wręczyli między innymi koordynator turnieju Waldemar Kania, wiceprezes stowarzyszenia Fair Play Sebastian Wiaderny oraz honorowy prezes stowarzyszenia Fair Play Grzegorz Pałosz.

Triumfatorami całego cyklu turniejów zostali Karol Wojna i Michał Dziurdź, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich turniejach. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Mikołaj Kuleta i Maciej Kuleta, a trzecie Mikołaj Florczyk i Jakub Sobaś. Nagrodzony został też najlepszy mix, którym okazał się duet Dawid Ścisłowicz i Patrycja Swat.

Najlepszym zagrywającym turnieju został Jakub Sobaś, najlepszym przyjmującym Mikołaj Kuleta, a najlepszym zawodnikiem rozgrywek Karol Wojna. Dodatkowo za wkład w cykl imprez nagrodzeni zostali sędziowie Arkadiusz Kuleta i Agnieszka Kołba.

Wyniki: Marek Sroka/Karol Duda - Karol Wojna/Michał Dziurdź 21:19, VolleyBall Team - Lemury 21:19, Mikołaj Kuleta/Maciej Kuleta - Szabelnia Team 21:14, Mikołaj Florczyński/Jakub Sobaś - Agnieszka Kołba/Marta Kowalik 21:16, Marek Sroka/Karol Duda - Mikołaj Kuleta/Maciej Kuleta 18:21, VolleyBall Team - Mikołaj Florczyński/Jakub Sobaś 16:21, Karol Wojna/ Michał Dziurdź - VolleyBall Team 21:12, Lemury - Marek Sroka/Karol Duda 21:23. Półfinały: Mikołaj Kuleta/Maciej Kuleta - Mikołaj Florczyński/Jakub Sobaś 17:21, Karol Wojna/Michał Dziurdź - Marek Sroka/Karol Duda 21:11. Mecz o trzecie miejsce: Marek Sroka/Karol Duda - Mikołaj Kuleta/Maciej Kuleta 0:2 (12:15, 6:15). Finał: Karol Wojna/Michał Dziurdź - Mikołaj Florczyński/Jakub Sobaś 2:1 (13:15, 16:14, 12:10).