Lider z Polic za mocny dla ostrowieckich siatkarek

mir
Mimo porażki ostrowieckie siatkarki zebrały zasłużone oklaski za bardzo dobra postawę w meczu z liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Naszpikowany reprezentantkami Polski, mający w składzie aktualne mistrzynie Europy, Chemik musiał się mocno napracować, by wywieźć z Ostrowca komplet punktów. Gospodynie były o krok od sprawienia niespodzianki i urwania liderowi jednego punkty, bo w trzecim, zdecydowanie najbardziej emocjonującym secie, przy stanie 1:1 miały trzy setbole. Warto dodać że mecz obejrzało blisko 2 tysiące kibiców.

KSZO Ostrowiec - Chemik Police1:3

• (25:22, 18:25, 25:27, 21:25)
  • KSZO: Wojtowicz (6), Miros (18), Skrzypkowska (7), Soter (5), Łyszkiewicz (16), Rabka (2), Paulikouskaya (libero) oraz Biedziak, Stroiwąs, Ciesielczyk (1) i Markiewicz (libero)
  • Chemik: Busa (16), Gajgał-Anioł (12), Smarzek (2), Bełcik (4), Veljković (23), Zaroślińska (8), Krzos (libero) oraz Holston (6) i Mędrzyk (6)
  • MVP meczu: Stefana Veljković.
  • Sędziowali: Marcin Myszkowski i Mirosław Beń. Widzów: 1900.
  • Przebieg: I set: 2:5, 9:8, 14:11, 20:17, 22:21, 25:22; II set:4:2, 6:7, 8:8, 11:18, 16:20, 17:23, 18:25; III set:0:4, 4:6, 8:8, 9:12, 14:17, 18:18, 20:20, 24:21, 24:25, 25:27; I V set: 2:5, 6:7, 7:11, 10:13, 16:16, 17:20, 20:22, 21:25.

Pierwszy set, mimo że początkowo prowadziły siatkarki z Polic, przebiegał pod dyktando gospodyń. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego dobrze blokowały, skutecznie atakowały Anna Miros i Koleta Łyszkiewicz. Ostatecznie KSZO wygrał seta do 22. Druga partia była już jednak znacznie mniej pomyślna dla KSZO. Od początku prowadził Chemik, a gospodynie tylko raz zdołały doprowadzić do remisu (8:8) i ostatecznie przegrały do 18. Nadzieje ostrowieckich kibiców odżyły w trzecim secie, kiedy w końcówce KSZO prowadził już 24:21. Niestety nasz zespół nie wykorzystał trzech setboli. Kapitalne zagrywki Izabeli Bełcik, dały Chemikowi przewagę i w konsekwencji wygraną. W ostatnim secie, mimo że gospodynie dzielnie walczyły, lider nie dał sobie już odebrać zwycięstwa.