Pewne zwycięstwo ostrowieckich siatkarek w Toruniu

(MIR)
Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe, pokonując w trzech setach POLI Budowlanych Toruń. Po tym zwycięstwie ostrowiecki zespół awansował na siódme miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Poli Budowlani Toruń - KSZO Ostrowiec 0:3
(16:25, 20:25, 23:25)

Budowlani : Ściurka 9, Paulava 5, Jasińska, Lewandowska 5, Wójcik 5, Bałucka 3, Bimkiewicz, Ryznar 5, Janik 1, Cvetanovic 6, Nowak (libero).

KSZO: Wójtowicz 10, Rabka 2,Miros 12, Skrzypkowska 7, Soter 11, Łyszkiewicz 15, Pawliukowska (libero) oraz Biedziak, Stroiwąs, Markiewicz (libero).

MVP meczu: Koleta Łyszkiewicz.

Sędziowali: Mariusz Fiutek i Adam Mituta. Widzów: 1500.

Ostrowieckie siatkarki po raz kolejny potwierdziły że w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet nie są „chłopcdem do bicia”. W dwóch ostatnich meczach powalczyły z najsilniejszymi drużynami w LSK, a teraz gładko ograły jedną z najsłabszych drużyn i zainkasowały komplet punktów. Pierwszy set od poczatku przebiegał pod dyktando ostrowieckiej ekipy, która jak zwykle dobrze blokowała a w ataku nie do zatrzymania była Koleta Łyszkiewicz.

W drugim secie gospodynie kilka razy wychodziły na prowadzenie (13:8, 16:12), ale ataki Łyszkiewicz, Skrzypkowskiej,Soter iWójtowicz pozwoliły zniwelować strate i wygrać seta. W ostatniej partii znowu od początku prowadził zespół z Ostrowca. Podopieczne treneraAdama Grabowskiego prowadziły już 13:7, potem 20:14. Gospodynie nieco zniwelowały stratę, obroniły dwa meczbole, ale po ataku Wójtowicz zwycięstwo przypało KSZO.

(Źródło:echodnia.eu)

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?