Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec z Grot Budowlanymi Łódź

Mirosław Rolak
Freeimages.com
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał w Łodzi z Grot Budowlanymi 0:3.

Grot Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:19, 25:14, 25:22))

KSZO: Kapturska 13, Polak 2, Ściurka 10, Szałankiewicz 4, Thaka 4,Piotrowska 1, Colik (L), Stroiwąs 4, Szpak 1, Soter 3.
Ostrowczanki nie powtórzyły wyczynu z ubiegłej soboty kiedy to stoczyły wyrównany pojedynek z trzecim zespołem Orlen Ligi, przegrywając w meczu ligowym we własnej hali 2:3. Wczoraj w Łodzi, w meczu pucharowym gładko przegrały w trzech setach.
W pierwszym secie ostrowieckie zespół toczył wyrównaną walkę i kilka razy wychodził na prowadzenie. Jednak od stanu 11:14 gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu i do końca seta utrzymały przewagę. Drugi set przebiegał już pod dyktando zespołu z Łodzi, który prowadził już 10:3 i chociaż ostrowieckie siatkarki zniwelowały nieco stratę (14:11), to drugiego seta przegrały do 14. Podobnie było w ostatnim secie.

- Dla nas najważniejsze są mecze ligowe, a spotkanie w Łodzi potraktowaliśmy jako sprawdzian przed meczem z Muszynianką - powiedział trener KSZO, Dariusz Parkitny. - Gospodynie natomiast zagrały w optymalnym składzie z pełnym zaangażowaniem. Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek, bo w meczu było dużo dobrego. W meczu 1/8 finału Pucharu Polski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał w Łodzi z Grot Budowlanymi 0:3