Porażka siatkarek KSZO w drugim meczu

mir
W drugim meczu o prawo gry w Orlen Lidze siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały we własnej hali z Wisłą Warszawa 2:3. Stan rywalizacji po dwóch pierwszych spotkaniach 1:1. Trzeci mecz w Warszawie. Wkrótce więcej informacji.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Warszawa 2:3

(15:25, 25:17, 25:21, 22:25, 9:15)

KSZO: Brzóska, Polak, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Soter, Pauliukouskaja (libero) oraz Szpak, Szałankiewicz, Thaka i Piotrowska

Wisła: Laziuk, Łozowska, Ciaszkiewicz-Lach, Nowgorodczenko, Hatala, Sobczak, Saad (libero) oraz Wellna, Nadziałek i Gorzewska
stan rywalizacji: 1:1

Ostrowczanki sprawiły w niedzielę srogi zawód swym kibicom, przegrywając tie bracku mecz barażowy o prawo gry w Orlen Lidze z Wisła Warszawa.

W niedziele pierwszego seta wygrały dość wyraźnie zawodniczki Wisły, ale potem..., wszystko wróciło do normy. Gospodynie dobrze broniły i zagrywały i bez większych problemów wygrały dwa kolejne sety. W czwartym secie KSZO prowadził juz 17:11 i wydawało się że mecz zakończy się tym samym wynikiem co sobotni. Tymczasem gospodynie zaczęły popełniać seryjnie błędy, a rywalki "złapały wiatr w żagle". Wygrały czwartego seta, a w tie breaku tylko na początku prowadziły gospodynie. Potem Wisła odskoczyła na kilka punktów i wygrała mecz..

Dariusz Parkitny, trener KSZO
W pierwszym meczu zagraliśmy dobrze kontrą, blokiem wygrywaliśmy punkty po naszej obronie. Dziś było za dużo nonszalancji w czwartym secie, bo prowadząc 17:11 i przegrać seta to jest sztuka. Mamy mnóstwo sytuacji i nie potrafimy ich wygrać. Tak nie można grać. Rozmowa teraz jest krótka walczymy dalej.

Magdalena Saad, Wisła Warszawa
Te mecze są wyjątkowo trudne dla nas, w różnych aspektach i boiskowych i pozoboiskowych. Nerwy sprawiają że coś nam się psuje, że czasem seryjnie tracimy punkty, ale dajemy z siebie wszystko i wierzymy w końcowy sukces.