Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały w Łodzi

Mirosław Rolak

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Niewiele brakowało by siatkarki KSZO Ostrowiec sprawiły dużą niespodziankę i przywiozły z Łodzi jeden punkt. Wicelider okazał się jednak mocniejszy i, choć nie bez problemów, wygrał spotkanie 3:1.
    ŁKSCommercecon Łódź - KSZO Ostrowiec 3:1
    25:22. 25:27, 25:14, 27:25
    KSZO:
    Miros,Skrzypkowska,Soter, Rabka, Stroiwąs, Markiewicz, Łyszkiewicz, Biedziak,Wójtowicz, Ciesielczyk, Pauliukowska (L).
    Sędziowali: Bogumil Sikora i Marek Budzik.

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego pokazały się jednak z dobrej strony i poza trzecim setem, który zdecydowanie przegrały, toczyły z gospodyniami wyrównana walkę i zasłużyły na przynajmniej jeden punkt.

W pierwszym secie od początku dominowały gospodynie , ale ich przewaga nie była większa niż dwa, trzy punkty. W końcówce seta zespól z Łodzi jeszcze powiększył przewagę iż decydowane wygrał pierwsza odsłonę.

Drugi set był wyrównany, kilka razy prowadził KSZO, ale w końcówce znowu przewagę uzyskały gospodynie. Miał dwa setbole, ale na szczęście ostrowiecki zespół zdołał je obronić i ostatecznie wygrał drugą partie. Trzeci set był właściwie bez historii, bo od stanu 9:7, zrobiło się 16:10 i ŁKS gładko wygrał. Natomiast duże brawa należą się ostrowieckim siatkarkom za piekna walkę w czwartym secie. Ostrowiecki zespół znowu obronił dwa setbole, ale tym razem góra były jednak gospodynie.