Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały z Developres SkyRes Rzeszów

mir
W meczu Siatkarskiej Ligi Kobiet KSZO Ostrowiec wygrał z jednym z faworytów rozgrywek, zespołem Developres SkyRes Rzeszów 3:1.

(Źródło: vivi24)

KSZO Ostrowiec Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:21)

KSZO: Wojtowicz (11), Stroiwąs (9), Miros (18), Skrzypkowska (11), Łyszkiewicz (14), Rabka (3), Pawlikowskaja (libero) oraz Soter (1) i Markiewicz (libero).

Developres: Rousseaux (23), Ptak (2), Hawryła (4), Kaczmar, Helić (19), Blagojević (14), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żabińska (1), Żak, Kaczorowska i Andruszko (3)

MVP meczu: Agnieszka Rabka.

Przebieg: I set:4:1, 5:5, 9:7, 9:9, 12:11, 17:13, 19:19, 23:20, 25:21; II set: 1:3, 4:7, 8:8, 13:13, 18:15, 21:16, 22:18, 25:19;, III set: R3:1, 3:3, 6:6, 6:9, 9:9, 12:11, 16:16, 19:20, 20:25.,IV set:3:3, 5:5, 8:11, 10:14, 16:16, 19:19, 22:20, 25:21.

Ostrowieckie siatkarki sprawiły sporą niespodziankę ogrywając brązowe medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Polski i jednego z faworytów rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki, podobnie jak w poprzednich meczach zagrały bardzo dobrze w defensywie, świetnie blokowały i sprytnie wykorzystywały błędy rywalek. Dwa pierwsze sety choć wyrównane, przebiegały pod dyktando gospodyń. Rzeszowianki w końcówkach setów popełniały seryjnie błędy ułatwiając zadanie siatkarkom KSZO. Tylko w trzecim secie zespół z Rzeszowa był lepszy, a w czwartym znowu końcówka należała do gospodyń. -Gratuluję moim zawodniczkom dobrego meczu. Znowu pokazały charakter. Kluczem do zwycięstwa była gra blokiem i skuteczność na siatce - powiedział trener KSZO, Adam Grabowski.