Ostrowiecki Black&White wicemistrzem Polski w kulturystyce

/dor/
Aleksandra Kępa była jedną z gwiazd Fit Weekend. W Targach Kielce zdobyła złoty medal w Fitness Open Kobiet. Dawid Łukasik
Bardzo dobrze spisali się reprezentanci klubu Black&White Ostrowiec na Mistrzostwach Polski w kulturystyce oraz Grand Prix fitness. Impreza ta odbyła się w Targach Kielce w ramach Fit Weekend. Zawodom patronowało „Echo Dnia”.

W Mistrzostwach Polski w kulturystyce ostrowiecki klub, którego reprezentowało 26 zawodników, drużynowo wywalczył drugie miejsce wśród 30 rywalizujących klubów. Przegrał tylko z Olimpem Zabrze.

Na wysoki wynik drużynowy złożyły się indywidualne miejsca zawodników Black&White - 3 złote medale złote i 2 srebrne. Miłą niespodziankę sprawiła para mieszana Jacek Ratusznik i Magdalena Omarska, która zdobyła złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowało się trzech zawodników klubu w kulturystyce klasycznej powyżej 180 centymetrów.

Hubert Kulczyński został mistrzem Polski w kulturystyce.
Archiwum klubu

Hubert Kulczyński, aktualny mistrz świata, obronił tytuł mistrza Polski, tuż za nim uplasowali się Jacek Ratusznik, odkrycie ubiegłego sezonu (IV miejsce na mistrzostwach świata, IV miejsce na Arnold Classic) oraz Krzysztof Rodkiewicz. Aktualny mistrz Europy zajął czwarte miejsce. Tytuł absolutnego mistrza Polski wywalczył Hubert Kulczyński, wygrywając kategorię open kulturystyki klasycznej.

W kulturystyce do 100 kilogramów złoty medal wywalczył Piotr Piechowiak, „srebro” zdobył Rafał Czerski. Do punktacji drużynowej przyłożyli się także pozostali zawodnicy, zdobywając miejsca poza podium w swoich kategoriach: Michał Domagalski - 5 miejsce, Kamil Tanwic - 6 miejsce, Marcin Kowal - 7 miejsce, Paweł Saniewski - 6 miejsce, Marcin Piechota - 7 miejsce, Rafał Dębek - 7 miejsce, Michał Pawluś - 8 miejsce, Piotr Nowak - 9 miejsce.

Zawody te były jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa Europy. Powołanie otrzymali Hubert Kulczyński i Jacek Ratusznik.

W kategorii fitness kobiet bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kępa, która niedawno jako pierwsza w historii Polka wygrała prestiżowe zawody Arnold Classic w Stanach Zjednoczonych.

-Córka wypadła bardzo dobrze. Trzeba zaznaczyć, że kilka dni wcześniej pisała egzaminy gimnazjalne. Naukę musiała godzić z treningami i przygotowaniami do tych zawodów - mówiła Joanna Kępa, mama Oli, która jest jednym z trenerów w ostrowieckim klubie Black&White.

Na początku maja Olę Kępę czekają kolejne bardzo ważne zawody. Będą to mistrzostwa Europy w Samta Susanna w Hiszpanii.