Ostrowiecki Black&White wywalczył wicemistrzostwo Polski

Dorota Kułaga
Ola Kępa z Ostrowca z tatą i trenerem Grzegorzem Kępą (z lewej) oraz Danielem Mularczykiem Archiwum prywatne
Świetnie spisali się zawodnicy Black&White Ostrowiec na Mistrzostwach Polski w fitness i kulturystyce rozegranych w Targach Kielce

Bardzo liczną, bo 74-osobową drużynę wystawił UKS Black and White Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepiej wypadła Aleksandra Kępa, która zajęła pierwsze miejsce w fitness kobiet. Wszyscy sędziowie przyznali jej zwycięstwo.

-W tej pięknej, ale bardzo trudnej kategorii, gdzie oprócz sylwetki, ocenia się układ dowolny złożony z elementów gimnastyki i tańca, tuż za podium uplasowała się druga zawodniczka UKS Black&White Marta Sawiniec. Obie wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorów, choć to jeszcze juniorki - mówiła Joanna Kępa z Black&White.

W pierwszym dniu zawodów złoty medal zdobył także w fitness plażowym Daniel Mularczyk, a w fitness atletycznym Dawid Lewicki. Srebrne medale wywalczyli w kulturystyce do 171 centymetrów Mariusz Łukasik, w kulturystyce do 175 centymetrów Michał Osewski, a brązowy w kulturystyce do 180 centymetrów Jacek Małopolski.

W fitness sylwetkowym kobiet srebrny medal wywalczyła Anna Białczak, a brązowy Beata Bochno. W fitness plażowym do 176 centymetrów Piotr Zieliński zdobył srebrny medal, a warto dodać że tydzień wcześniej na Malcie zawodnik ten zdobył brązowy medal. Brązowy medal w fitness plażowym, ale do 182 centymetrów zdobył Karol Kyrc, który obronił tym samym tytuł sprzed roku.

W kategorii najwyższej w fitness plażowym aż dwóch reprezentantów Black&White stanęło na podium. Na drugim miejscu Sandro Sołowiej, a na trzecim Grzegorz Mizera.

Drugi dzień zawodów był równie pomyślny dla ostro-wieckich zawodników. Po raz pierwszy rozegrano kategorię wellness, czyli bikini o nieco większych kształtach. W tej kategorii Black&White wystawił Elżbietę Stuglik, która zajęła czwarte miejsce. W bikini fitness do 160 centymetrów złoto zdobyła Katarzyna Dmochewicz, która tydzień wcześniej na zawodach na Malcie wygrała kategorię weteranek i zdobyła srebro w seniorkach. Teraz potwierdziła swoje dobre przygotowanie, pierwsze miejsce daje jej także kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 3-8 maja w Hiszpanii.

W tej samej kategorii brąz wywalczyła Małgorzata Flis. W kolejnej kategorii bikini do 164 centymetrów złoto również zdobyła zawodniczka ostrowieckiego klubu Inez Gorońska. W kategorii do 169 centymetrów złoto zdobyła Kinga Bafia, w kategorii powyżej 169 centymetrów, a brąz Patrycja Zahorska.
Daria Józefczak była czwarta w kulturystyce do 100 kilogramów, Karol Rosik szósty, Paweł Jabłoński wywalczył brąz. W kulturystyka powyżej 100 kilogramów złoto zdobył Rafał Czerski, a brąz Łukasz Lodowski.

Kinga Bafia wywalczyła złoto w bikini. - To nasza zawodniczka, pochodzi z Chęcin, trenuje ją Grzegorz Kępa - powiedziała trener Joanna Kępa.

Z Ostrowca pochodzi natomiast Mariusz Łukasik, który zdobył srebro w kulturystyce klasycznej do 171 centymetrów. Black&White wywalczył wicemistrzostwo drużyno, zarówno w kulturystyce, jak i w fitness.

(Dostawca: x-news)