Sandra Sołtyszewska wicemistrzynią Europy w trójboju siłowym

(KAR)
Sandra Sołtyszewska wicemistrzynią Europy
Sandra Sołtyszewska wicemistrzynią Europy archiwum prywatne
Juniorka Tęczy Społem Kielce Sandra Sołtyszewska została wicemistrzynią Europy w klasycznym trójboju siłowym. Mistrzostwa, które odbywają się duńskim Thisted, rozpoczęły się 12 marca i potrwają do 19 marca.

Zawodniczka kieleckiego klubu rywalizowała w kategorii wagowej 63 kilogramy. Sandra Sołtyszewska uzyskała w sumie wynik 332,5 kilograma. Dało jej to drugie miejsce. W przysiadzie była druga z rezultatem 130 kilogramów, w wyciskaniu sztangi leżąc trzecia z wynikiem 65 kilogramów, a w martwym ciągu zajęła trzecią pozycję uzyskując 137,5 kilograma.

Polska w klasyfikacji końcowej juniorek zajęła drugie miejsce, zdobywając 35 punktów. Wraz z zawodniczką Tęczy na mistrzostwach przebywał trener kieleckiego klubu Arkadiusz Znojek, który jest także szkoleniowcem polskiej kadry w trójboju siłowym.