Żmijewski oraz Lipka królowali na pomoście

PST
archiwum
Dwaj skarżyszczanie, reprezentujący Vikinga Starachowice, rywalizowali w Mistrzostwach Polski Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Zmagania odbyły się pod koniec maja w Kielcach.

Starszy z naszych zawodników, Włodzimierz Żmijewski rywalizował w kategorii open weteranów 60-69 lat. W przysiadach zaliczył 202,5 kilograma, w wyciskaniu sztangi leżąc 72,5, natomiast w martwym ciągu 250,5 kg. Ta ostatnia jest koronną konkurencją Żmijewskiego w trójboju. Niestety, kontuzja uniemożliwiła mu poprawę wyniku, nasz weteran tym razem tylko wyrównał swój rekord Polski w ciągu. Ostatecznie zgromadził 525,5 kg, 386,61 punktów Wilksa i zajął pierwsze miejsce.

Drugi z naszych sztangistów Rafał Lipka startował w kategorii wiekowej 40-49 lat. W przysiadach osiągnął 265, w wyciskaniu leżąc 165, zaś w martwym ciągu 260 kg. Warto dodać, że „Lipa” zmagał się w Kielcach z bólem barku. W sumie w trójboju zdobył łącznie 690 kg i 394,61 punktów Wilksa, co dało mu pierwsze miejsce.

Dwa tygodnie po tym turnieju Lipka wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc. Osiągnął 220 kilogramów, przegrał tylko z klubowym trenerem Arkadiuszem Staszewskim. Skarżyszczanin przygotowywał się do zawodów pod okiem Jarosława Olecha, 15-krotnego mistrza świata w trójboju siłowym.