Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Puchar Polski w wyciskaniu leżąc odbyły się w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

Dorota Kułaga [email protected]
Rekordową frekwencję miały mistrzostwa Polski w fitness i kulturystyce w Targach Kielce. Był też jubileusz Tęczy Społem
Targi Kielce: Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn

Targi Kielce: Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Ku...

Walczyli o medale i przepustki do Hiszpanii

W mistrzostwach w kulturystyce zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale również o przepustki na mistrzostwa Europy w Santa Susana w Hiszpanii. Wśród startujących byli przedstawiciele klubów z Kielecczyzny - Black&White Ostrowiec, Wikinga Starachowice i Bodymaniak Busko-Zdrój. W sobotę klasę pokazał Wojciech Pieczaba, który mieszka w Morawicy, a reprezentuje Wiking Starachowice. Zdobył złoty medal w kulturystyce w kategorii 100 kilogramów. W niedzielę rywalizował jeszcze w kategorii open, ale nie zajął miejsca na najwyższym stopniu podium.

Wojciech Pieczaba nie dał szans rywalom

- Wojtek i tak odniósł sukces. Zdecydowanie wygrał swoja kategorie wagową. Widać, że ostatnio zrobił duży postep. Właśnie teraz startuje jeszcze w kwalifikacjach do mistrzostw Europy - mówił nam wczoraj po godzinie 21 Arkadiusz Staszewski, trener Wikinga Starachowice.

Żaneta Szlęzak, która pochodzi z powiatu koneckiego, a reprezentuje Black&White. -Weszłam do finału konkurencji bikini fitness do 169 centymetrów wzrostu, a w decydującej rozgrywce zajęłam szóste miejsce - powiedziała nam Żaneta Szlęzak.

Z bardzo dobrej strony w mistrzostwach pokazali się zawodnicy Black&White Ostrowiec. Tradycyjnie juz zdobyli medale. Zawody skończyły się po zamknięciu tego wydania gazety, dlatego medalistów z ostrowieckiego klubu podamy we wtorkowym "Echu Dnia".
Zdobyli 770 medali - tylko w sportach siłowych

W sobotę w Centrum Kongresowym odbyły się też obchody 70-lecia Tęczy Społem Kielce. Rozegrano IV Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym (wyniki podanym w jednym z najbliższych wydań "Echa Dnia"). Wręczono też nagrody osobom najbardziej zasłużonym w historii klubu. Z rąk prezesa Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego Pawła Filleborna wyróżnienie otrzymał Wojciech Kardynalski, wieloletni prezes Tęczy Społem Kielce.

W ciągu 70 lat zawodnicy tego klubu zdobyli ponad 770 medali w samych sportach siłowych, z czego aż 80 na imprezach międzynarodowych.

Ciekawsze wyniki naszych zawodników: bikini fitness: do 166 cm: 4. Jadwiga Olejnik (Wiking Starachowice); do 163 cm: 5. Sylwia Leśniewska (Wiking Starachowice); kulturystyka: kategoria 85 kg: 6. Łukasz Banach (Bodymaniak Busko-Zdrój).