Aleksandra Kępa z Ostrowca wygrała prestiżowe zawody Arnolda Schwarzeneggera!

Dorota Kułaga
Ola Kępa (w środku) podczas Arnold Classic Amateur - Sport Festival.
Ola Kępa (w środku) podczas Arnold Classic Amateur - Sport Festival. East Labs.sk/ru
Takie zwycięstwo zapewnia sławę i wielką karierę. Zawody Arnold Classic to niezwykle prestiżowe zawody w kulturystyce i fitness, na których startują najlepsi zawodnicy z całego świata. Odbywają się w Columbus w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych, są organizowane przez najsłynniejszego w przeszłości kulturystę świata, potem aktora i polityka Arnolda Schwarzeneggera.

Tym razem w Arnold Classic Amateur - Sport Festival wystartowali zawodnicy z ostrowieckiego klubu Black&White. Świetnie spisała się Aleksandra Kępa. Ostrowczanka przeszła przez eliminacje i półfinał. Weszła do ścisłego finału - 5 najlepszych zawodniczek w kategorii fitness gimnastyczne kobiet open. W tych zawodach nie było podziału na kategorie wiekowe ani wzrostowe. Ola była najmłodszą zawodniczką, a w imprezie tej wzięło udział 711 zawodników z 72 krajów.

Aleksandra Kępa wygrała z Rosjanką Verą Egorovą, która ma już na swym koncie tytuł mistrzyni świata, a tym razem musiała zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce zajęła Emma Paveley z Wielkiej Brytanii, która w 2014 roku na mistrzostwach Europy i świata zajęła 3 miejsce. -Ola świetnie zaprezentowała się w układzie dowolnym zbierając ogromne brawa. Miała delikatniejszą sylwetkę od rywalek, jednak w tym sporcie ważne są też proporcje i ogólna estetyka ciała. Gracja w prezentacji sylwetki odgrywa nie mniej ważną rolę, a w tym Ola jest mistrzynią - z zadowoleniem mówiła Joanna Kępa, mama zawodniczki i jedna z trenerek w ostrowieckim klubie.

Ola jest pierwszą w historii Polką, która wygrała te słynne zawody i pierwszą z województwa świętokrzyskiego ,która w nich wystartowała. W nagrodę jako jedyna dostąpiła zaszczytu wzięcia udziału w prywatnej sesji zdjęciowej z Arnoldem Schwarzeneggerem.

Ola uczy się w Gimnazjum numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W styczniu skończyła 16 lat. Od razu po wielkim sukcesie w Stanach Zjednoczonych została twarzą znanego ogólnoeuropejskiego portalu poświęconego fitness i kulturystyce.

W prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych na Arnold Classic Amateur - Sport Festival Polskę reprezentowało w sumie 5 zawodników ostrowieckiego klubu Black&White, ale wszyscy poza Olą mieszkają i trenują w miastach poza regionem świetokrzyskim, tylko w zawodach reprezentują ostrowiecki klub. Złoto zdobył w kulturystyce klasycznej +180 centymetrów Hubert Kulczyński, aktualny mistrz Europy z 2015 roku, a Jacek Ratusznik był tuż za podium na 4 miejscu. Hubert Kulczyński zdobył także srebrny medal w klasyfikacji open. W męskiej sylwetce srebrny medal wywalczył Konrad Jachimowicz, który przegrał złoto tylko 2 punktami. Tuż za finałową piątką byli Krzysztof Rodkiewicz i Daniel Myszkowski, którzy także zaprezentowali świetną formę.

Na miejscu z zawodnikami był Grzegorz Kępa, sędzia międzynarodowy, trener ostrowieckiego klubu kulturystyki i fitness Black&White oraz Paweł Fileborn, prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Był bardzo dumny nie tylko z Oli sukcesu, ale ze wszystkich zajętych miejsc Polaków. Pierwszy raz na Arnold Classic Polacy zdobyli aż cztery medale.

-Szok, brak słów. Do tej pory nie mogę uwierzyć w ten sukces. Ola, najmłodsza zawodniczka, wygrała tak prestiżowe zawody. Ale w pełni zasłużyła na to zwycięstwo. Wiem, ile kosztowało ją to wyrzeczeń i pracy. Treningi zaczynała od 4 rano, aby pogodzić szkolę i pasję - powiedziała Joanna Kępa, mama zawodniczki.