Buski Klub Kung-Fu Yantai stanął na podium w Gdyni

ALI
10-latek Wit Kłuskiewicz (stoi na najwyższym stopniu podium) zdobył dwa złote medale na ogólnopolskim turnieju w Gdyni. Archiwum prywatne
Trzy medale przywieźli do domu młodzi zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai z mocno obsadzonego, ogólnopolskiego turnieju w Gdyni. Świetnie spisał się 10-letni Wit Kłuskiewicz, który dwa razy stanął na najwyższym podium.

IX Otwarty Ogólnopolski Turniej Tradycyjnego Wushu, rozegrany w miniony weekend w Zespole Szkół numer 9 w Gdyni, miał mocną obsadę. Startowało blisko 120 zawodniczek i zawodników - ze Szczecina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Zgierza, Lęborka, Olsztyna, Wrocławia, Płocka, Tarnowa, Buska-Zdroju. Patronem honorowym imprezy był prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Buski Klub Kung-Fu Yantai wystawił skromną, czteroosobową ekipę. Znakomicie spisał się 10-letni Wit Kłuskiewicz, który wręcz zdeklasował swoich rywali, zdobywając dwa złote medale: w konkurencji form ręcznych północnych oraz z bronią krótką (szabla). Trzeci krążek - brązowy, w formach ręcznych północnych - wywalczyła debiutująca w tej rangi imprezie 10-latka Hanna Makowska.

- To był nasz pierwszy start w 2018 roku, przed Mistrzostwami Polski Wushu, które nas czekają - skomentował zawody w Gdyni Andrzej Cupryjak-Socha, prezes i trener Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.

Daleki wyjazd z Buska do Gdyni był możliwy dzięki wsparciu rodziców zawodników. Na medal... zasłużyła także Ada Kłuskiewicz, która pełniła rolę kierownika naszej ekipy podczas turnieju.