sport
  Kielce szykują się na mecz bokserski Polska - Turcja. Wielka...

  Kielce szykują się na mecz bokserski Polska - Turcja. Wielka konfrontacja 9 czerwca w Hali Legionów

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce ©Sławomir Stachura

  Wielkie pięściarskie emocje czekają 9 czerwca kibiców w Kielcach. W Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza, odbędzie się mecz Polska – Turcja w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.
  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce ©Sławomir Stachura

  Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego to cykl spotkań, w których reprezentacja Polski pod wodzą trenera Karola Chabrosa, rywalizuje z reprezentacjami z innych państw. W ubiegłym roku odbyło się pięć takich meczów i wszystkie Polacy wygrali. W tym roku cykl zainaugurowany został meczem 13 kwietnia w Słupsku, w którym Polska pokonała Szwecję 10:6. Kolejny mecz odbędzie się 9 czerwca w Kielcach, a rywalem Biało-Czerwonych będzie bardzo mocna reprezentacja Turcji.

  - Mecz wzbudza wielkie zainteresowanie i dlatego zdecydowaliśmy się, by odbył się w największej w Kielcach Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza, słynnego Czarodzieja Ringu – mówi Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i prezes klubu Rushh Kielce. -Zapowiadają się bardzo interesujące walki, gdyż będzie można zobaczyć w akcji aktualnych mistrzostw Polski seniorów, które pod koniec kwietnia odbyły się w Karlinie. W reprezentacji naszego kraju boksował będzie oczywiście Bartosz Gołębiewski, mistrz Polski w wadze do 75 kg z Rushha. Poprosiliśmy też turecką ekipę, by przywiozła wicemistrza tego kraju w wadze do 75 kg, z którym zmierzy się nasz Daniel Adamiec. Daniel należy do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i kibice z pewnością chętnie zobaczą go w ringu. To przecież bardzo popularny sportowiec na Kielecczyźnie – wyjaśnia prezes Nowaczek.

  Bartek Gołębiewski w bardzo dobrym stylu obronił w kwietniu mistrzostwo Polski w Karlinie, ale dwa tygodnie wcześniej w Słupsku, w meczu ze Szwecją, przegrał swoją walkę z Adamem Chartoi 1:2. To pokazuje, że jak wysoki poziom walk jest na meczach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

  - Chcąc się rozwijać i iść do przodu musimy mierzyć się z najlepszymi. W ubiegłym roku wygraliśmy wszystkie pięć spotkań w ramach tego cyklu, w tym roku podnosimy poprzeczkę i zapraszamy mocniejsze ekipy. Tylko w ten sposób możemy podnosić poziom naszego boksu olimpijskiego – podkreśla Nowaczek.

  W meczu Polska-Turcja w Hali Legionów odbędzie się w sumie 11 pojedynków we wszystkich kategoriach wagowych, w tym dwa wadze do 75 kg z udziałem zawodników Rushha.

  - Będą też walki pokazowe i mnóstwo innych atrakcji. Już dziś serdecznie zapraszam na zawody, które rozpoczną się w Hali Legionów 9 czerwca o godzinie 15.30. Bilety już można nabywać w siedzibie klubu Rushh Kielce przy ulicy Kaczorowskiego 8 a w Kielcach – dodaje Grzegorz Nowaczek.

  Patronem tego interesującego meczu jest redakcja Echa Dnia.

  NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:  ZOBACZ TEŻ: Kieleckie WAGs – kobiety gwiazd PGE Vive Kielce [ZDJĘCIA]
  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZ  Mocna delegacja Wisły! Jedenastka 28. kolejki Ekstraklasy  Najbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]


  Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pochwal się swoim ogrodem lub balkonem. Przyślij zdjęcia

  Pochwal się swoim ogrodem lub balkonem. Przyślij zdjęcia

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!