Medale Guliwera Kielce w Pucharze Polski w sumo

dor
Medaliści z Guliwera Kielce z trenerem Karolem Kucharczykiem.
Medaliści z Guliwera Kielce z trenerem Karolem Kucharczykiem. Archiwum klubu
W Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów, Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w sumo. Województwo Świętokrzyskie i miasto Kielce reprezentowało 17 zawodników Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer Kielce. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 12 klubów z całej Polski.

Najlepsze wynik osiągnęli: Bartłomiej Wilczyński w kategorii 26 kilogramów, Aleksander Płaczkowski - w 23 kilogramy oraz Natalia Szafraniec w 30 kilogramów - zdobyli złote medale.

W młodzikach najlepiej wypadli Jakub Wojciechowski i Wiktor Wojciechowski - w 35 kg zajęli trzecie miejsca, Adam Wódkowski - drugie w 45 kg, Wiktor Krauze - trzecie w 60 kg. Ponadto młodziczki Wiktoria Płaczkowska i Dominika Śniada - były trzecie w 45 kg, Karina Siwek pierwsza w 60 kg. W grupie kadetów dwa brązowe medale wywalczyli Alan Wilczyński w 55 kg oraz Patryk Wojdyła w 95 kg. Trenerem jest Karol Kuchar-czyk.