Medale kieleckich zawodników w Pucharze Europy w kick boxingu

Dorota Kułaga
Medaliści kieleckiego klubu po zawodach Pucharu Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Sportowego Klubu Soma-Gym Kick Boxing Kielce w Pucharze Europy WAKO w kick boxingu, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dominik Kaleta rywalizował w kategorii juniorów 81 kilogramów w low kick i zdobył złoty medal. Daniel Zwada walczył w seniorach w kategorii 63 kilogramów kick light i również wywalczył złoty medal.

Dobrze zaprezentowali się również pozostali nasi zawodnicy, zdobywając kolejnych 6 medali. Juniorzy Bartosz Dądela - srebrny i Jakub Dądela - brązowy medal w kategorii wagowej 84 kilogramów kick light. Krystian Obara w 57 kilogramów wywalczył srebro w formule low kick, Dawid Bobylow w kategorii kadetów w 47 kilogramów kick light zdobył srebrny medal. Seniorzy Maciej Grzybek w 81 kilogramów low kick sięgnął po brąz, a Sonia Szular w 56 kilogramów zdobyła brąz.

W imprezie rywalizowało 400 zawodników z 5 państw. -Następny start naszych zawodników odbędzie się 7 maja na gali zawodowej w Bydgoszczy, gdzie w jednej z dwóch walk wieczoru wystąpi Sebastian Słoń. W kategorii 60 kilogramów zmierzy się Michałem Marszałem z Golden Dragon Bydgoszcz. Nasz drugi zawodnik Daniel Zwada w kategorii 63,5 kilograma skrzyżuje rękawice z Tomaszem Prykuratem z Golden Dragon Bydgoszcz. Walki odbędą się na zasadach K-1. Następnym startem naszych trzech juniorów w formule K-1 - Roberta Sobonia, Mateusza Jakubowskiego i Dominika Kalety oraz seniorki Joanny Walkiewicz w low kick będzie Puchar Świata w Budapeszcie w dniach 12-15 maja - powiedział Marek Soboń, trener kieleckiego klubu.