Medalowe starty judoków Żaka Kielce

SAW
Z medalami zawodów w Luboniu Wiktor Mazurczak i Dominika Kotlarska
Z medalami zawodów w Luboniu Wiktor Mazurczak i Dominika Kotlarska archiwum klubu
Udanie rozpoczęli rok judocy UMKS Żak Kielce. Stawali na podium w kilku ważnych zawodach.

W Luboniu odbył się Puchar Polski Juniorów. Startowało czterech zawodników Żaka, którzy zdobyli dwa medale. Srebrny medal wywalczył Wiktor Mazurczak w wadze +100kg, a brązowy Dominika Kotlarska w wadze 78kg.

Młodzicy rywalizowali natomiast w Pucharze Polski w Su-chym Lesie. Żaka reprezentowało czterech zawodników - Antoni Bętkowski (42kg) Bartłomiej Mojeścik i Krzysztof Klimkiewicz (55kg), oraz Krzysztof Smolarek (60 kg). Srebrny medal zdobył Klimkiewicz.

W Bytomiu odbyły się z kolei pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało ośmiu zawodników Żaka, a drugie miejsca zajęli Dominika Kotlarska (+70kg) i Wiktor Mazurczak (+100kg). Judoków czekają jeszcze drugie eliminacje do OOM, po których zakwalifikują się już na główny turniej.