Pajek i Pająk z Orlicza mistrzyniami polski w badmintonie

Piotr Stańczak
Suchedniowskie młodziczki młodsze ze swoją klubową trenerką Aleksandrą Dąbczyńską po turnieju w Kobierzycach. archiwum klubowe
Julia Pajek oraz Julia Pająk z Orlicza Suchedniów zdobyły w deblu mistrzostwo Polski młodziczek młodszych w Kobierzycach koło Wrocławia. Suchedniowianki w finale gry podwójnej pokonały przeciwniczki z Kędzierzyna-Koźla Dominikę Gajdę/Julię Prokopczuk 21:11, 11:21, 21:18.

- Nasze Julki potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję. Tydzień wcześniej wygrały bowiem międzynarodowy turniej w Siguldzie na Łotwie - powiedziała po mistrzostwach Aleksandra Dąbczyńska, trenerka Orlicza.

W singlu Weronika Zięba dotarła do ćwierćfinału czempionatu, podobnie jak Julia Pajek. Dawid Piwowarczyk i Andrzej Pięta uplasowali się w przedziale 9-16, natomiast Aleksandra Pawlukiewicz w 17-32.

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Suwałkach wystartowała z kolei Aleksandra Pająk. Suchedniowianka zdobyła brązowy medal, startując w deblu z Weroniką Górniak (Milenium Warszawa). Po tym turnieju dostała powołanie do kadry narodowej.