Skarżyscy karatecy przywieźli 20 medali z ogólnopolskiego turnieju. Czas na Cocoro Cup

Piotr Stańczak
Dwadzieścia medali zdobyli reprezentanci Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w ogólnopolskim turnieju, który odbył się w minioną niedzielę, 20 listopada w Końskich.

Kontuzja „Zaborka”

W zawodach wystartowało ponad 400 karateków z trzydziestu polskich klubów. Skarżyszczanie wywalczyli sześć złotych medali. Chrapkę na pierwsze miejsce miał też Kacper Zaborski. Tym razem na przeszkodzie naszemu wojownikowi stanęła kontuzja stopy, której nabawił się w pojedynku półfinałowym. Wygrał go, ale problemy zdrowotne przeszkodziły mu stanąć do potyczki o złoto z utytułowanym Dominikiem Kaszą z Buska-Zdroju (tego samego zawodnika pokonał miesiąc wcześniej podczas międzynarodowego turnieju w Skarżysku-Kamiennej).

- Kolejny występ swoich podopiecznych uważam za bardzo udany. Zdobyliśmy 20 medali, wygraliśmy klasyfikację drużynową. Pokonaliśmy 29 innych klubów, w tym gospodarzy z Końskich - relacjonował udział swych podopiecznych Zbigniew Zaborski, szkoleniowiec ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin Karate.

Teraz jadą po naukę

Końcówka roku będzie bardzo pracowita dla naszych wojowników. 10 grudnia wezmą udział w seminarium w Warszawie, które poprowadzi mistrz świata w kategorii lekkiej, Japończyk Tau Kanigawa. Odbędą się one przy okazji turnieju Cocoro Cup. - Udział w tych zajęciach będzie dla nas na pewno cennym doświadczeniem - przyznaje sensei Zaborski. a ą

Medale skarżyskich karateków w Końskich, złote: Angelika Skorek (kategoria 6-7 lat, waga do 30 kilogramów), Aleksandra Domagała (8-9 lat, do 30 kg), Albert Malik (8-9 lat, powyżej 30 kg), Klaudia Trudnos (kadetki 12-13 lat), Bartosz Suligowski (kadeci 12-13 lat, powyżej 50 kg), Oliwia Fornal (młodziczki 14-15 lat, do 60 kg). Srebrne: Zofia Wawrzonek (6-7 lat, do 30 kg), Wiktoria Sokół (8-9 lat, do 40 kg), Wiktor Piętowski (12-13 lat, powyżej 55 kg), Kacper Zaborski (juniorzy 16-17 lat, do 70 kg). Brązowe: Igor Lewocha (6-7 lat, do 25 kg), Alan Sulima (6-7 lat, do 30 kg), Szymon Zych (8-9 lat, do 30 kg), Olaf Skorupa (8-9 lat, do 35 kg), Julia Domagała (10-11 lat), Patryk Manteufel (12-13 lat, do 55 kg), Jakub Solarz (młodzieżowcy, do 85 kg), Monika Świerczyńska (kobiety, „pierwszy krok”, do 70 kg), Bartłomiej Jach (mężczyźni, „pierwszy krok”, powyżej 85 kg).