Sukcesy judoków Żaka Kielce i Ostrowii Ostrowiec

(SAW)
archiwum Żaka Kielce
W Zakopanym odbył się XX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików w judo. Startowali zawodnicy Żaka Kielce i Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski.

W kategorii młodzików startowało dwóch reprezentantów Żaka Kielce - Krzysztof Klimkiewicz i Bartłomiej Mojeścik. Klimkiewicz walczący w kategorii wagowej 50kg. Stoczył cztery pojedynki z czego trzy wygrał, uległ jedynie późniejszemu zwycięzcy tej kategorii wagowej Wojciechowi Koziołkowi z klubu Dwójka Rydułtowy i wywalczył srebrny medal w turnieju.

Bartłomiej Mojeścik (waga 55kg) pierwszą walkę eliminacyjną wygrał, kolejną dającą awans do finału przegrał na punkty (yuko) z zawodnikiem z MOSiR Bochnia i awansował do repasaży. W pojedynku o brązowy medal Bartek uległ zawodnikowi Kacprowi Karolczykowi z UKS Judo Wolbrom i ostatecznie zajął piąte miejsce.

W zawodach tych startowali również zawodnicy UMKS Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski - Jakub Ziółkowski i Tomasz Batóg. Ziółkowski wywalczył srebrny medal w 60 kg, natomiast Batóg zajął piąte miejsce w wadze 55 kg.

Juniorzy młodsi z Żaka walczyli z kolei w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski w Oleśnicy. Kielecki klub reprezentowało siedmiu zawodników. Najlepiej wypadł Wiktor Mazurczak, który zajął trzecie miejsce w kategorii +90kg. Wśród dziewcząt dobrze spisała się Dominika Kotlarska zajmując 5 miejsce (70kg).Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach.