Zaborski w rezerwie kadry karate kyokushin na Kopenhagę

PST
Kacper Zaborski ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w Danii.

Odbyły one się 14 stycznia w Końskich. W imprezie wzięło udział 114 zawodników i zawodniczek z 26 klubów z Polski. Zaborski rywalizował w kategorii juniorów, w wadze do 65 kilogramów.

W pięknym stylu przeszedł eliminacje i ćwierćfinał. W fazie finałowej najpierw pokonał na punkty wrocławianina Szymona Kwietnia, potem przegrał z zawodnikiem z Koła Szymonem Lewandowskim. Nie udało mu się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze. Kacper ostatecznie zajął trzecie miejsce i został rezerwowym zawodnikiem kadry na ten turniej. 11 lutego karatecy ze Skarżyska wystartują w Międzynarodowym Turnieju Carpatia Cup w Rzeszowie.