Kielczanka Sandra Drabik zdobyła "brąz" na Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie

/dor/
Sandra Drabik wywalczyła brązowy medal w 31. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim imienia Feliksa Stamma w Warszawie.

Zawodniczka Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce, startująca w kategorii 51 kg, świetnie spisała się w drugim pojedynku na tych zawodach. Pokonała niejednogłośnie na punkty Marlen Esparza, brązową medalistkę olimpijską z Londynu i siedmiokrotną mistrzynię Stanów Zjednoczonych.

W pierwszej walce Sandra Drabik odprawiła z kwitkiem doświadczoną Węgierkę Katalin Anscin, zwyciężając jednogłośnie na punkty 3:0. W półfinale przegrała jednak z Rosjanką Saianą Sagataevą 0:3. - Sandra zdobyła brązowy medal. Dobrze należy ocenić jej start, bo rywalizowała w kategorii olimpijskiej, z bardzo mocnymi rywalkami. Teraz jej głównym celem są mistrzostwa Europy, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w Rumunii - powiedział Marek Soboń, klubowy trener Sandry Drabik.

Prestiżowy turniej imienia legendarnego trenera Feliksa Stamma rozpoczął się w środę w stołecznym hotelu Gromada. Potrwa do niedzieli.