Kielczanka Sandra Drabik została mistrzynią Polski w boksie w kategorii olimpijskiej!

/dor/
Kamil Markiewicz
Świetnie spisała się Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce na Mistrzostwach Polski Seniorek w boksie, które odbył się w Lublinie. W pięknym stylu wywalczyła złoty medal.

W mistrzostwach kraju rywalizowały 73 najlepsze polskie zawodniczki. Sandra Drabik walczyła w kategorii olimpijskiej 51 kilogramów. W finale wygrała z Żanetą Cieślą z Kontry Elbląg.

- Sandra bardzo dobrze walczyła na tych mistrzostwach. Ćwierćfinał wygrała 21:8, kolejną walkę walkowerem, a w finale pokonała Żanetę Cieślę. Potwierdziła, że ma duże możliwości i jest naszą nadzieją na występ na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro - z zadowoleniem mówił Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

Warto dodać, że najlepszą sędziną mistrzostw została Maria Bartkowiak z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Zawody sędziowało dwóch panów i osiem pań. Nasza sędzina spisała się bardzo dobrze i zasłużenie otrzymała to wyróżnienie - powiedział Marian Treliński ze Świętokrzyskiego Związku Bokserskiego.

Jeśli chodzi o inne starty zawodników Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce, to Kamil Ksel wywalczył brązowy medal wśród kadetów na mistrzostwach Polski w kick boxingu, które odbyły się w Muszynie. Startował w kategorii 63 kg. W zawodach rywalizowało około 500 zawodników.