Strzelec Chroberz i występy na własną prośbę oraz 15-latka. Pokonał Deko, teraz zmierzy się w derbach z Imielnem

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (na pierwszym planie) mimo kontuzji, którą odniósł w meczu z LZS Czarnocin, zagrał w spotkaniu z Deko Włoszczowa i zdobył dwa gole. Bartłomiej Bitner
Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Strzelca Chroberz w miniony weekend. W czwartej kolejce II grupy B-Klasy wygrali na wyjeździe z Deko Włoszczowa 4:0 – po bramkach Michała Kukli, Mateusza Modrzewieckiego i Damiana Musiała. W niedzielę, 23 września, u siebie zmierzą się w derbowym pojedynku z GKS Imielno.

W trzeciej kolejce chrobrzanie pokonali LZS Czarnocin. Był to dla nich pierwszy derbowy pojedynek w tym sezonie – udany, bo zwycięski, lecz okupiony kontuzją Michała Kukli. Napastnik doznał skręcenia kostki z przemieszczeniem i naciągnięciem więzadeł.
Wydawało się, że uraz ten zastopuje Kuklę na co najmniej kilka tygodni, bo z boiska wyjechał karetką, ale gracz Strzelca pokazał, że jest niezwykłym twardzielem. W meczu z Deko Włoszczowa zasiadł na ławce, a tuż po zmianie stron zameldował się na boisku.

- Na murawę wszedł na własną prośbę. Było 0:0 i chciał pomóc kolegom. Faktycznie pomógł, bo otworzył wynik, a potem dołożył bramkę na 3:0. Kiedy wynik był już pewny, zdjęliśmy go, by nie ryzykować odnowienia lub nawet pogłębienia urazu – mówi Paweł Bochniak, kierownik Strzelca.

Strzelec jest ostatnio w bardzo dobrej formie i potwierdził to we Włoszczowie. Był stroną przeważającą i powinien prowadzić już do przerwy, ale w pierwszej połowie zawodnicy ofensywni nie wykorzystali kilku znakomitych okazji. Po przerwie wejście Michała Kukli odblokowało chrobrzan. – W spotkaniu zadebiutował 15-letni Mateusz Godzic, który po przejściu badań w przychodni sportowej został przez wydział gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej dopuszczony do rozgrywek seniorskich – dodaje Paweł Bochniak.

W niedzielę, 23 września, Strzelec zagra u siebie z GKS Imielno. Będzie to dla niego drugi mecz derbowy w tym sezonie (Imielno sąsiaduje z powiatem pińczowskim). Początek o godzinie 15.