Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty dla Dziewczyn już w czwartak na Politechnice Świętokrzyskiej

/dota/
Wykłady, zwiedzanie laboratoriów, pokazy i oczywiście Bieg w Kasku. Już 30 marca na Politechnice Świętokrzyska odbędzie się kolejny Dzień Otwarty dla Dziewczyn - będzie to kulminacyjny punkt 10-tej, jubileuszowej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!”

Najważniejszym celem tej akcji, organizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych.

Dzień Otwarty dla Dziewczyn rozpocznie się w czwartek, 30 marca, o godzinie 10, spotkaniem informacyjnym w Głównej Auli Wykładowa Politechniki Świętokrzyskiej. Natomiast od godziny 11 będzie można zwiedzać poszczególne wydziały na uczelni.

Politechnika Świętokrzyska zaprasza na szereg wykładów i warsztatów, będzie też można z bliska zobaczyć laboratoria, oraz badania, które się w nich przeprowadza. W programie między innymi pokaz pracy skanera i drukarek 3D, będzie można poznać 66 niezwykłych właściwości wody, wziąć udział w testach bezpieczeństwa za kierownicą dynamicznego symulatora jazdy samochodem, zaś w Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji będzie okazja dowiedzieć się między innymi o wykorzystaniu dronów i skanerów laserowych w pomiarach geodezyjnych.

Sportowym elementem Dnia Otwartego Dla Dziewczyn będzie coroczny Bieg w Kasku, który rozpocznie się o godzinie 13.30 na terenie kampusu. Start i meta obok rektoratu.

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn – program

10.00-11.00 - spotkanie informacyjne - Główna Aula Wykładowa Politechniki Świętokrzyskiej. W programie: prezentacja oferty edukacyjnej uczelni, pokaz filmów zrealizowanych przez zespół Telewizji Interaktywnej uczelni, wykład pod tytułem „Woda – najbardziej niezwyczajna ciecz we wszechświecie", konkurs z nagrodami.

11.00-13.00 – prezentacje wydziałów
- Wydział Budownictwa i Architektury – budynek A: warsztaty rysunkowe, wystawa prac poplenerowych studentów kierunku architektura, zwiedzanie/prezentacja Laboratorium Katedry Inżynierii Komunikacyjnej, zwiedzanie/prezentacja Laboratorium Katedry Technologii i Organizacji Budownictwa, zwiedzanie/prezentacja Laboratorium Katedry Wytrzymałości Materiałów, Konstrukcji Betonowych i Mostowych

- Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – budynek D, hala laboratoryjna, prezentacja laboratoriów wydziału: techniki oświetleniowej, pomiarów wielkości elektrycznych, sterowania maszyn i napędów elektrycznych, techniki wysokich napięć, systemów sterowania i automatyki

- Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki – budynek Energis - prezentacja Wydziału - sala 4.09, prowadzi – Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktyki dr Magdalena Woźniak, prezentacje (w grupach lub podgrupach w zależności od zainteresowania), Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji - zastosowanie fotogrametrii w geomatyce - stacje fotogrametryczne, wykorzystanie dronów i skanerów laserowych w pomiarach geodezyjnych, Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii: spalanie biomasy, pompy ciepła, wentylatory, termowizja, Laboratorium Technologii Wody i Ścieków: oczyszczanie ścieków, badanie infrastruktury podziemnej, obilne laboratorium inspekcji telewizyjnej nie przełazowych sieci infrastruktury podziemnej (samochód Renault) - przed wejściem do budynku Energis.

- Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn – budynek B i laboratoria w Dąbrowie.

I grupa - Laboratorium Systemów Pneumatronicznych, Pracownia Mechatroniki, Laboratorium Niekonwencjonalnych Technik Wytwarzania, Laboratorium Komputerowych Pomiarów Wielkości Geometrycznych, pokaz łazika marsjańskiego.

II grupa - Laboratorium w Dąbrowie - przejazd spod uczelni do Dąbrowy specjalnym autokarem-laboratorium wyposażonym w nowoczesną aparaturę do badań bezpieczeństwa w transporcie – grupa do 30 osób. Testy umiejętności - za kierownicą dynamicznego symulatora jazdy samochodem

- Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego – budynek C: laboratorium prototypowania – pokaz pracy skanera i drukarek 3D, prototypowanie procesów produkcyjnych 3D, GIS na co dzień – wykonanie projektu „Mapy tematyczne - projektowanie i realizacja w Quantum GIS” (na przykład mapy turystycznej województwa świętokrzyskiego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie