Sukces pińczowskich biegaczy na minimaratonie w węgierskim mieście Tata [ZDJĘCIA]

Agata Chrobot
Mieczysław Pikulski zapalony biegacz z Pińczowa zwyciężył w swojej grupie w biegu na 13,5 kilometra podczas XXXVI Minimaratonu w mieście partnerskim Pińczowa - Tata, na Węgrzech. UMiG Pińczów
Pińczowscy biegacze Mieczysław Pikulski i Marcin Błach na podium XXXVI Minimaratonu w mieście partnerskim Pińczowa - Tata, na Węgrzech. Zawody zorganizowano w dniach 2 - 4 sierpnia.

Pińczów reprezentowała delegacja w składzie: Mieczysław Pikulski, Mieczysław Napora, Jarosław Buczak, którzy mają już na swoim koncie kilkanaście startów w tym biegu oraz Arkadiusz Kurek, Marcin Błach i Paweł Bardzyński – pierwszy raz startujący w Minimaratonie. W wyjeździe uczestniczyła radna Rady Miejskiej w Pińczowie Marta Łaskawiec, która złożyła gratulacje naszym zawodnikom i reprezentowała całą gminę Pińczów.

Mimo doskwierającego upału pińczowianie uplasowali się na wysokich miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepiej spisali się Mieczysław Pikulski, który zwyciężył w swojej grupie w biegu na 13,5 kilometra, oraz Marcin Błach, który uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii na 21,1 kilometra. Pozostali zawodnicy z Pińczowa również pokazali się z dobrej strony zajmując w większości miejsca w pierwszej dziesiątce.

Minimaraton w węgierskim Tata to jedna z bardziej popularnych imprez biegowych w rejonie Komárom-Esztergom. Co roku bierze w nim udział setki osób z całej Europy, wśród nich wielu wybitnych biegaczy. Malownicza trasa biegu w tym roku liczyła 13,5 kilometra lub 21,1 kilometra, poprowadzona była po starym mieście, obok XIV-wiecznego zamku, przy promenadzie dwóch jezior i przez „park angielski”.

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?