Sukcesy młodych pływaków z Połańca i Staszowa podczas piątej rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Zespół z Towarzystwa Sportowego w Połańcu zajął 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. TS Połaniec/Centrum Staszów
W sobotę, 22 października na pływalni Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie odbyła się V runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Swoje sukcesy świętowali młodzi pływacy z Towarzystwa Sportowego w Połańcu i Centrum Staszów.

Sukcesy pływaków z Połańca i Staszowa

W zawodach wzięło udział 158 pływaków z 10 klubów. W klasyfikacji drużynowej pływacy z Towarzystwa Sportowego Połaniec zajęli 4 miejsce, a zawodnicy Centrum Staszów miejsce 5.

Połanieckie Towarzystwo Sportowe reprezentowało 12 zawodników: Liliana Sawicka, Amelia Świątek, Lena Czerwińska, Gabriel Kosowicz, Kamil Olejarnik, Kacper Idzik, Bartosz Kot, Filip Tałaj, Kamil Bielat, Oliwier Glica, Ksawery Urban i Józef Walczyk, którzy na co dzień bacznie ćwiczą pod okiem trenera Kacpra Ciepieli. Opiekunem grupy z Połańca na zawodach w Staszowie była Katarzyna Wójtowicz.

W kategorii chłopców (9 lat) w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów, zawodnicy z Połańca nie mieli sobie równych. Podium opanowali: Gabriel Kosowicz - 1 miejsce, Kacper Idzik - 2 miejsce oraz Kamil Olejarnik - 3 miejsce. W dziewczęcej drużynie, także w stylu klasycznym, na najwyższym stopniu podium stanęła Liliana Sawicka. W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym bardzo dobrze poradził sobie Kamil Olejarnik, który zajął drugie miejsce. W stylu zmiennym na dystansie 100 metrów triumfował Gabriel Kosowicz, zajmując 1 miejsce oraz Bartosz Kot, który uplasował się na 3 miejscu. W rywalizacji sztafetowej zawodnicy z Połańca również sięgnęli po najwyższe trofea. Startujący chłopcy 9-letni Kamil Olejarnik, Kacper Idzik, Bartosz Kot, Gabriel Kosowicz zajęli 1 miejsce, a dziesięciolatkowie Oliwier Glica, Józef Walczyk, Ksawery Urban, Kamil Bielat – 2 miejsce. Statuetka dla najlepszego dziewięcioletniego zawodnika powędrowała do Gabriela Kosowicza.

Klub „Centrum” Staszów podczas V rundy reprezentowało dwunastu zawodników.

Oto ich szczegółowe wyniki:

• Krzysztof Myśliwiec (10 lat): 7 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 11 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym
  • Piotr Kukla (11 lat): 2 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, 2 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (na miejscu 3 w klasyfikacji najlepszy zawodnik rundy V 11 lat)
  • Kacper Szyszkowski (11 lat): 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 3 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (na miejscu 2 w klasyfikacji najlepszy zawodnik rundy V 11 lat)
  • Leon Kielczy (10 lat): 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 2 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (4 miejsce w klasyfikacji najlepszy zawodnik rundy V 10 lat)
  • Tymoteusz Chrzanowski (10 lat): 14 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 7 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
  • Sztafeta chłopców 4 x 50 metrów stylem dowolnym w składzie: Myśliwiec Krzysztof, Szyszkowski Kacper, Kukla Piotr, Leon Kielczyk zajęła 1 miejsce
  • Julia Dziarmakowska (11 lat): 5 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 8 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (na miejscu 7 w klasyfikacji najlepsza zawodniczka rundy V 11 lat)
  • Zuzanna Strojek (11 lat): 6 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 11 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym
  • Aleksandra Suchorowska (10 lat): 14 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 7 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
  • Oliwia Baczewska (11 lat): 7 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 4 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (na miejscu 8 w klasyfikacji najlepsza zawodniczka V rundy 11 lat)
  • Patrycja Mazur (11 lat): 10 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 6 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
  • Wiktoria Mazur (10 lat): 9 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 4 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
  • Nikola Kawecka (10 lat): 13 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 6 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
  • Sztafeta dziewcząt 4 x 50 metrów stylem dowolnym w składzie: Wiktoria Mazur, Baczewska Oliwia, Mazur Patrycja, Dziarmakowska Julia zajęła 2 miejsce

Trenerem grupy ze Staszowa jest Łukasz Łygana. Podczas trwania ligi prowadzona była przez wolontariuszy zbiórka pieniędzy dla Michała Podymy – 13 letniego mieszkańca Staszowa, który zmaga się z nowotworem.