Suzuki Korona Handball przegrała po karnych z Pogonią Zabrze w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Kielczanki miały pewny awans. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Suzuki Korona Handball przegrała w rzutach karnych z Pogonią Zabrze.  Kielczanki awansowały jednak do dalszej fazy Mistrzostw Polski Juniorek. Zobacz zdjęcia z meczu oraz z trybun >>>>>>>>>>
Suzuki Korona Handball przegrała w rzutach karnych z Pogonią Zabrze. Kielczanki awansowały jednak do dalszej fazy Mistrzostw Polski Juniorek. Zobacz zdjęcia z meczu oraz z trybun >>>>>>>>>>Bartosz Wartałowicz
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z Pogonią Zabrze w meczu o 1 miejsce w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. O zwycięstwie przyjezdnych zadecydowały rzuty karne. Kielczanki zajęły 2 miejsce i pomimo porażki awansowały do kolejnej rundy

Porażka Suzuki Korony Handball Kielce z Pogonią Zabrze. Zadecydowały karne. Kielczanki w kolejnej fazie mistrzostw

Suzuki Korona Handball Kielce - SPR Pogoń 1945 Zabrze 25:25 (12:12) - Pogoń wygrała 7:6 w rzutach karnych.
Suzuki Korona Handball: Smelcerz - Żelazny, Grzegolec, Ubysz, Sadowska 5, Chrząstek 4, Woźniak, Leśniak 5, Kiniorska 5, Jarosz, Piwowar, Łagożna 5, Prokopoudi, Olesińska, Janczarek 1.
Pogoń: Czapla - Mynarek, Kurasz, Marcinek 2, Szaruga, Ostenda 1, Grzegorzewska, Bochaczyk, Gardian 7, Skotnicka 5, Szymańska 3, Dubiniak 4, Szczygieł 1, Bałazy, Opiłka, Borkowska.

Zobacz zdjęcia z meczu i z trybun

Kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach oglądali bardzo dobre i emocjonujące spotkanie, w którym górą były jednak zabrzanki. Po 23 minutach podopieczne Szymona Żaby-Żabińskiego prowadziły 10:5, ale w 7 minut potrafiły zdobyć tylko 2 punkty przy 7 trafieniach przyjezdnych. Scenariusz powtórzył się w drugiej połowie, przy prowadzeniu 24:19 w 52 minucie. Młode zawodniczki Suzuki Korony Handball popełniały proste błędy, co zabrzanki bezwzględnie wykorzystały. Bardzo dobrze w kieleckiej bramce spisywała się Nina Smelcerz, ale to było za mało przy nieporadnej grze w defensywie. O wygranej zadecydowały karne, w których lepsze były zawodniczki Pogoni, wygrywając 7:6. Suzuki Korona Handball Kielce zajęła 2 miejsce.

-Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny dały z siebie wszystko. Do końca ważyły się losy zwycięstwa i zadecydowały karne. Pomimo porażki, mamy głowy wysoko, bo w takim spotkaniu przegrać to żaden wstyd. Cieszy nas awans do kolejnej rundy. Dwa razy prowadziliśmy pięcioma bramkami i nie utrzymaliśmy tej przewagi, przez proste błędy w końcówce pierwszej i drugiej połowy. Zawsze uczulam, że diabeł tkwi w szczegółach i to wpływa na wynik końcowy. Nasz zespół ciągle się uczy i chcemy tych błędów popełniać mniej - powiedział po meczu Szymon Żaba-Żabiński , trener juniorek Suzuki Korony Handball Kielce.

Zobacz transmisję z meczu

W pierwszym, inauguracyjnym meczu kieleckiego turnieju, zawodniczki Szymona Żaby-Żabińskiego pokonały SKS Kusy Kraków 27:20. Poważnej kontuzji kolana w końcówce tego spotkania doznała Zofia Mazur - bramkarka Suzuki Korony Handball. Szczypiornistki z Krakowa w sobotnim starciu okazały się słabsze od Pogoni 1945 Zabrze - zespół z Górnego Śląska wygrał 36:22, co dało awans Suzuki Koronie Handball do kolejnej fazy rozgrywek.