Szczypiornistki Suzuki Korona Handball Kielce pokonały UKS Dziewiątkę Legnica w meczu Ligi Centralnej Kobiet. Odwróciły niekorzystny wynik

Bartosz Wartałowicz
Suzuki Korona Handball Kielce
Kolejna wygrana Suzuki Korony Handball Kielce. Zawodniczki Pawła Tetelewskiego pokonały na wyjeździe UKS Dziewiątkę Legnica 31:29 i są blisko podium Ligi Centralnej Kobiet. Następnym rywalem drużyny z Kielc będzie trzecia w tabeli ekipa SPR Gdynia.

Kolejna wygrana Suzuki Korony Handball Kielce w Lidze Centralnej

UKS Dziewiątka Legnica - Suzuki Korona Handball Kielce 29:31 (16:15)
UKS Dziewiątka: P. Lange, Bogacka, Nowak 5, Kozak 4, Bielak, Wojciechowska 3, Sośnicka, Kaczanowska, Doroba 3, Ivanović 4, Szuk 7, Zawalich 3, Gowin
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Grabarczyk 5, Janczarek 5, Miśkiewicz, Staszewska 4, Rzepka, Leśniak 4, Wawrzycka 2, Rosińska, Berlińska 11.

To gospodynie z Legnicy lepiej weszły w mecz i szybko zdobyły trzybramkową przewagę. Kielczanki w 20 minucie zniwelowały stratę i nawet wyszły na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy to wymiana ciosów, w której lepsze minimalnie były zawodniczki UKS Dziewiątki Legnica. Od początku drugiej części spotkania to Suzuki Korona Handball grała skuteczniej w ofensywie, ale w ostatnich minutach wynik oscylował około remisu. Przy stanie 27:27 kielczanki zdobyły trzy bramki z rzędu, a rywalki miały już zbyt mało czasu na wyrównanie. Najskuteczniejsza na boisku była Magdalena Berlińska, która trafiła aż 11 razy do bramki zespołu z Legnicy.

Suzuki Korona Handball Kielce jest na 4 miejscu w tabeli i na swoim koncie ma 26 zdobytych punktów. Jedno "oczko" więcej ma SPR Gdynia, która otwiera podium. To właśnie drużyna z województwa pomorskiego będzie najbliższym przeciwnikiem ekipy Pawła Tetelewskiego. Mecz odbędzie się w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, w sobotę 24 lutego o godzinie 19. Liderkami ligowej tabeli są zawodniczki KPR Ruch Chorzów, które wygrały wszystkie 13 spotkań Ligi Centralnej Kobiet.