Trzy mecze przełożone w IV lidze (zdjęcia)

Mirosław Rolak, Kamil Markiewicz
Ozdobą meczu w Nowinach była bramka zdobyta przez Jacka Kubickiego.
Ozdobą meczu w Nowinach była bramka zdobyta przez Jacka Kubickiego. S. Stachura
Na raty rozgrywana jest pierwsza kolejka rundy wiosennej. Ze względu na warunki atmosferyczne przełożone zostały trzy mecze. Rundę wiosenną dobrze rozpoczął lider oraz dwa ostatnie w tabeli zespoły.

Janusz Gierach, trener Wisły Sandomierz

-Duża grupa kibiców z Włoszczowy stworzyła ładną atmosferę. Sam mecz nie był najładniejszy, było dużo "wybijanki". Trzeba przyznać że więcej sytuacji bramkowych mieli goście, ale to nam udało się strzelić dwa gole. Jestem bardzo zadowolony z inauguracji.

GKS Nowiny - Heko Czermno 2:0 (1:0), Kołodziejczyk 26, Kubicki 65.

Nowiny: Pacanowski - Kaczor (60. Michta), Wilczyński, Rabiej, Król (87. Wierzbicki), Stanek, Starek (46. Radek), Grudzień, Sinkiewicz, Kołodziejczyk (88. Jastrzębski), Kubicki.

Heko: Snoch - Bartkowiak, Foks, Potęga, Majchrzak, Adamczyk, Marcioch, Lech, Starościak, Werner, Morawski.

Wzmocniony w przerwie zimowej zespół Nowin odniósł pewne zwycięstwo, które mogło być nawet wyższe. Obydwie bramki były dziełem nowo pozyskanych graczy. W 26 minucie Kołodziejczyk w polu karnym dostał prostopadłe podanie, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Wynik meczu ustalił kapitalnym strzałem "szczupakiem" Jacek Kubicki.

KSZO II Ostrowiec - Sparta Kazimierza Wielka 1:1 (1:0), Żelazowski 6 - Banaszek 55.

KSZO II: Dymanowski - Łatkowski, Skórnicki (46. Florys), Nowik, Kardas - Persona (46. M. Kapsa), Kundra, Mikołajek, Dybiec - J. Kapsa, Żelazowski

Sparta: Jeziorek - Głąbicki, Grochowski, Radziszewski, Sobura - Adamczyk, Banaszek, Kwiecień, Mach - Mirek, Puchała.

Rezerwy drugoligowca mogły wygrać wczorajszy mecz, bo w pierwszej połowie gospodarze mieli wiele okazji. Zdołali wykorzystać jednak tylko jedną (Tomasz Żelazowski z paru metrów strzelił do siatki). W drugiej połowie nadal przeważali gospodarze, ale goście kilka razy groźnie skontrowali. Po jednym z takich kontrataków Banaszek wyrównał.

Paweł Rybus, trener Alitu Ożarów

-W pierwszym meczu rundy wiosennej zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle, tym bardziej że graliśmy baz paru podstawowych zawodników. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, ale nieco zawodziła skuteczność. Nad tym elementem gry musimy popracować w najbliższych dniach.

Wisła Sandomierz - Hetman Włoszczowa 2:1 (1:1), Michalski 23, Kapica 68 - K. Wójcik 35.

Wisła: Michalak - Rosowicz (77. Siudak), Hawrylak, Słonina, Z. Warzocha, Kapica, Kodyra, A. Warzocha (82. Bryła), Bakalarski (60. Pelak), Krawczyk (75. Krakowiak), Michalski.

Hetman: Miernik - Musiał (62. Wroński), Podsiedlik, Cegieła, Zaganiacz, Fidera (46. Gawron), Orzeł, Kozieł (65. Skiba), Oduliński, K. Wójcik (70. Zbierański).
Liczna grupa wiernych kibiców Hetmana z Włoszczowy i Ostrowca przybyła na mecz i stworzyła bardzo ładna atmosferę. Niestety nie wytrzymali do końca meczu i opuścili spotkanie, mimo że włoszczowscy piłkarze do ostatnich minut walczyli o przynajmniej jeden punkt. Goście przeważali i mieli więcej sytuacji, ale skuteczniejsi byli gracze Wisły.

Piaskowianka Piaski - Alit Ożarów 0:1 (0:1), Zdybski 13.

Piaskowianka: Rybiński - Skuta, Pietrasiewicz, Dudek, Kwiatkowski - Woliński (65 Karasek), Faryna, Kozłowski (70 Przekaza), Łabądź - Iwański, Fatyga.

Alit: Rybus - Gierczak, Mazur, Zdybski, R. Buglewski (65 Jarodziński) - Gołda, Mianowany, Dwojak, Wójcik - M. Buglewski (71 Tomczyk), Stępień.

Jedyną bramką padła w 13 minucie, kiedy z rzutu wolnego z 29 metrów mocno uderzył Gołda. Piłkę musnął jeszcze Zdybski, czym całkiem zmylił bramkarza gospodarzy i zapewnił Alitowi trzy punkty. Goście mogli wygrać wyżej, ale prezentowali kiepską skuteczność (między innymi Mianowany nie wykorzystał rzutu karnego, a Gołda zmarnował dwie sytuacje sam na sam).

OKS Opatów - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0), Dziewięcki 50.

OKS: Rak - Jankowski, Cielebąg, Dominik, Krusiński - Kroczek, Rudkowski, Rębowski (80 Dziedko), Czaja (65. S. Kostrzewa). - K. Kostrzewa, Dziewięcki (90 Dobrowolski).

Łysica: Ścisłowicz - Hajdenrajch, Siudek, Kosecki, Łapot - Kupis, Bracik (63 Dulęba), Boguszewski (83 Maniara), Kotwica (80 Kukulski) - Chrzęszczyk (63 Michta), P. Wijas.

- To nie było ładne spotkanie. Oba zespoły grały chaotycznie - mówił Dariusz Świetlik, trener Łysicy Bodzentyn.

Pozostałe mecze i kolejki rundy wiosennej (Partyzant Radoszyce - Sparta Dwikozy, GKS Rudki - Juventa Perfopol Starachowice, Orlęta Kielce - Spartakus Daleszyce) rozegrane zostaną w środę, 15 kwietnia.