matura

  Asy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zaczarowany Ogród w Śladkowie MalymZaczarowany Ogród w Śladkowie Malym - nasz as kierZaczarowany Ogród znajduje sie w Śladkowie Malym przy trasie z Buska-Zdroju
  1/5
  przejdź do galerii

  Zaczarowany Ogród w Śladkowie Malym
  Zaczarowany Ogród w Śladkowie Malym - nasz as kier  Zaczarowany Ogród znajduje sie w Śladkowie Malym przy trasie z Buska-Zdroju do Chmielnika. Miniskansen, w którym jest sto drewnianych figur ludzi, aniolów, diablów i zwierząt mozna zwiedzac i fotografowac za darmo.

  Niezwykla galeria pod golym niebem to dzielo Barbary i Tadeusza Buczynskich, wlaścicieli gospodarstwa, na terenie którego prezentowane są figury. Jak przyznają gospodarze, cieszy sie ona duzą popularnością wśród turystów, którzy chetnie zatrzymują sie tu w podrózy, by choc na chwile przenieśc sie w bajkową kraine. Postaci bowiem stoją w kregu tuz przy szosie, budząc zainteresowanie przejezdnych. Goście odwiedzający Zaczarowany Ogród mogą takze wpisac sie do ksiegi pamiątkowej.

  Malzenstwo Buczynskich projektuje i tworzy te galerie, aby pokazac, ze mozna zrobic coś z niczego i ze artysta moze istniec bez komercyjnych instytucji. Pani Barbara projektuje te niezwykle postaci, a ich wykonawcą jest glównie pan Tadeusz.

  Swoje artystyczne dziela wykonują doslownie „z niczego”. Powstają one bowiem z materialów nikomu juz niepotrzebnych: resztek drewna, szmatek i galganków, które kupują lub dostają od znajomych. Anioly z wielkimi skrzydlami, rogate diably, postaci kobiet, mezczyzn, dzieci i zwierząt, ubrane w najdziwniejsze stroje z róznych epok zdają sie tanczyc w zaczarowanym kregu i uczestniczyc w niezwyklym widowisku. Po kilku miesiącach wystawiania ich na lące, te niezwykle, bajkowe figury wedrują do muzeum lub stalej galerii w Warszawie lub Krakowie. Wtedy dopiero niektóre z nich mogą byc sprzedane.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Sonda

  Czy waszym zdaniem likwidacja gimnazjów oraz inne zmiany w oświacie proponowane przez rząd Beaty Szydło to dobry pomysł?

  Jedzenie i zabawa

  Na językach

  Zdrowie i uroda

  Kultura