UMKS Kielce - Unia Tarnów 96:91 (video, zdjęcia)

Krzysztof WILCZEK [email protected]
Krzysztof Dziura (z piłką) w końcówce meczu zdobył ważne punkty dla UMKS Kielce. Fot. Sławomir Stachura
Drugoligowi koszykarze UMKS Kielce pokonali przed własną publicznością Unię Tarnów 96:91 w pierwszym meczu sezonu 2010/2011.
UMKS Kielce - Unia Tarnów 96:91

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Musimy popracować nad obroną, bo to właśnie tym elementem gry mieliśmy wygrywać mecze, a tracąc 91 punktów to widać, że jest z tym problem. Ale jestem przekonany, że będzie to lepiej wyglądało już w najbliższym meczu z Hawajskimi Koszulami.

UMKS Kielce - Unia Tarnów 96:91 (17:23, 31:21, 26:22, 22:25).

UMKS: Miernik 24, Dziura 21 (3x3), Lewandowski 14, Busz 11 (1x3), Bacik 9 (1x3), Tokarski 9, Kołacz 8, Rzońca 0, Jaworski 0.

Prawie 300-osobowa grupa kibiców przyszła w sobotnie popołudnie do hali przy ulicy Żytniej by zobaczyć w akcji odmieniony zespół UMKS Kielce pod wodzą nowego trenera, Rafała Gila. Nowa była także otoczka, przed meczem kibiców rozgrzewał zespół MO1990, a w przerwach między kwartami na parkiecie tańczyły cheerleaderki ze szkoły tańca Perfekta Dance Academy.

CHAOS W GRZE

Koszykarze UMKS mecz rozpoczęli nerwowo. Na prowadzenie wyszli w trzeciej minucie po celnej "trójce" Damiana Tokarskiego. Jednak do końca pierwszej kwarty grali zbyt chaotycznie i nieskutecznie w ataku, do tego tracili zbyt dużo piłek, w rezultacie przegrali pierwszą odsłonę meczu.

Drugą kwartę kielczanie rozpoczęli z wysokiego "c". Już po kilkudziesięciu sekundach na tablicy świetlnej widniał remis po 25:25, a w 13 minucie UMKS na prowadzenie celnym rzutem zza linii 6,75 metra wyprowadził, rozgrywający bardzo dobre zawody, Krzysztof Dziura.

SKUTECZNY DZIURA

Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a jeśli tylko kielczanom udawało się odskoczyć na kilka punktów natychmiast tarnowianie odpowiadali - głównie za sprawą Rafała Sobiło (30 punktów) i Tomasza Zycha (28 punktów).

Ciężar gry w końcówce meczu wziął na siebie Krzysztof Dziura, który zdobył cztery ważne punkty, zaliczył przechwyt i asystę.

- Najważniejsze jest zwycięstwo, ale daliśmy sobie rzucić za dużo punktów, ale z meczu na mecz powinno być coraz lepiej - powiedział Paweł Bacik, koszykarz UMKS.

W innych meczach: Hawajskie Koszule Żory - Cracovia 79:62, Novum Lublin - Staco Niepołomice 79:60, Polonia Przemyśl - Mickiewicz Katowice 63:55, AZS AWF Katowice - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 64:71, Politechnika Rzeszów - Limblach Limanowa 61:74, Wisła Kraków - Politechnika Radomska 63:43, Znicz Jarosław - Termo-Rex Jaworzno 63:57.

1. Wisła 1 2 63:43
2. Lublin 1 2 79:60
3. Żory 1 2 79:62
4. Limanowa 1 2 74:61
5. Przemyśl 1 2 63:55
6. Krosno 1 2 71:64
7. Jarosław 1 2 63:57
8. UMKS Kielce 1 2 96:91