MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste podsumowanie unijnego projektu w szkole w Królewcu

MiK
Archiwum szkolne
Przez dwa lata szkoły w Królewcu i Miedzierzy realizowały unijny projekt, dzięki któremu młodzież uczestniczyła w wielu dodatkowych zajęciach, a placówki wzbogaciły się o nowy sprzęt. W środę w obecności między innymi wicemarszałka województwa Piotra Żołądka nastąpiło uroczyste posumowanie działań pod hasłem "Równe szanse".

Szkolne zakupy dzięki unijnemu projektowi:

Szkolne zakupy dzięki unijnemu projektowi:

Za 40 tysięcy zł: 3 tablice interaktywne, 3 laptopy, 3 mikroskopy, 3 radioodtwarzacze. Za 13 tysięcy zł: doposażenie do sali gimnastycznej: tablica elektroniczna wyników, trenażer eliptyczny, słupki i siatka do siatkówki, bieżnię elektryczną. Za 6 tys. zł: piłki do siatkówki, kosza, ręcznej, nożnej, rakietki i piłeczki do tenisa, zestaw gimnastyczny, drabinki, poręcze równoległe, zestawy treningowe, stopery. Za 6 tys. zł szereg pomocy naukowych do innych zajęć: preparaty roślinne, układy słoneczne, tablice suchościeralne, programy multimedialne, gry planszowe, globusy, stację pogody, plansze, podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

658 810 zł otrzymała gmina Smyków na realizację projektu "Równe szanse". Objął on 252 uczniów Szkoły Podstawowej w Królewcu i Zespołu Szkół w Miedzierzy, którzy od września 2010 objęci byli szeregiem zajęć pozalekcyjnych. - Były to zajęcia komputerowe, z języków angielskiego i niemieckiego oraz innych przedmiotów - informuje Agnieszka Nowacka, nauczycielka. - Było doradztwo edukacyjno - zawodowe, warsztaty psychologiczne, zajęcia sportowo - rekreacyjne. 160 uczniów ukończyło kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież wzięła też udział w dziewięciu wycieczkach edukacyjno-naukowych w region świętokrzyski.

W środę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Królewcu na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele, samorządowcy smykowscy, a także goście z Kielc: wicemarszałek województwa Piotr Żołądek i wicedyrektor Departamentu Mienia, Geodezji i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Środa.

Dyrektor szkoły Małgorzata Michalak przybliżyła gościom założenia i efekty realizacji projektu z przygotowaną prezentacją multimedialną.

Potem uczniowie z Królewca zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kątem realizowanego projektu. Było w nim wiele niespodzianek, jak poproszenie do odpowiedzi z matematyki wicemarszałka Piotra Żołądka, czy udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej nauczycielowi wychowania fizycznego Jackowi Kołodziejczykowie, który symulował omdlenie. - Pierwszymi osobami, które żywo zareagowały na omdlenie, byli zastępca wójta Smykowa Radosław Orzelski oraz członek zarządu powiatu Renata Biegaj - kontynuuje nauczycielka. - Piątoklasistki: Ola Bartosińska i Karolina Kowalczyk udowodniły, że potrafią udzielić pomocy przedmedycznej w takim przypadku.

Część artystyczną przygotowały nauczycielki: Dorota Kołodziejczyk i Agnieszka Nowacka. Prezentację multimedialną wykonała Lucyna Basiak. Dekoracją sali zajęły się Dorota Kołodziejczyk i Ewa Sosnowska - Dudek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie