Vive Kielce zajęło drugie miejsce na turnieju w Kielcach, ale wywalczyło awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski Juniorów

Dorota Kułaga
Vive Kielce zajęło w tym turnieju drugie miejsce.
Vive Kielce zajęło w tym turnieju drugie miejsce. kielcehandball.pl
Niedziela była trzecim i ostatnim dniem turnieju w ramach 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. W spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu Vive Kielce przegrało z SPR Górnikiem Zabrze 30:31 (12:16). Obydwie drużyny awansowały jednak do dalszej fazy rozgrywek.

Vive Kielce przegrało z Górnikiem Zabrze, ale awansowało do kolejnej fazy mistrzostw

Minutę przed końcem spotkania decydującego o pierwszym miejscu w turnieju o czas poprosił trener zabrzan. Jego zespół prowadził wówczas już tylko jedną bramką (29:30) i powiększył przewagę o jedno trafienie. Wtedy o przerwę poprosił Aleksander Litowski, trener Vive Kielce. Końcowe sekundy były emocjonujące, kielczanie zdobyli bramkę ze skrzydła, co pozwoliło zmniejszyć stratę do jednego trafienia. W odpowiedzi zabrzanie spudłowali, ale na skuteczną akcję, która przyniosłaby wyrównanie nie starczyło już czasu - relacjonowała strona kielcehandball.pl.

Ostatecznie Vive Kielce przegrało z SPR Górnikiem Zabrze 30:31 (12:16). Nagrody dla najlepszych zawodników odebrali rozgrywający Wiktor Osman i bramkarz Nikodem Błażejewski z KS Vive, zaś z SPR Górnika Zabrze wyróżnieni zostali obrotowy Jakub Sladkowski i bramkarz Jakub Wilk.

Dodajmy, że grający w Vive Kielce Patryk Wasiak, Krystian Jurasik, Antoni Zając i Kacper Olczyk na co dzień uczą się i trenują w NLO SMS ZPRP Kielce.

Według regulaminu rozgrywek, do następnej fazy awansowały dwa zespoły. Górnik jako zwycięzca turnieju w ramach 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów turniej kolejnej fazy będzie rozgrywać we własnej hali, a Vive, które zajęło drugie miejsce, w kolejnej rundzie będzie rywalizowało w Gdańsku.